Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


AGSoft Sakıncalılar Listesi Hızlı Arama Programı

Boyutu:2.08 Mb

İşletim Sistemi:Windows95/98/Me/NT/2000/2003/XP

Dil:Türkçe

Açıklama:
üreticiden agsoft sakıncalılar listesi hızlı arama programı, yeminli mali müşavirlerin bilgisayarlarında mutlaka olması gereken bir programdır. faydası fiyatının yanında çok çok küçüktür.

agsoft sakıncalılar listesi hızlı arama programı, yeminli mali müşavirlerin denetim kdv iade raporları hazırlamaları esnasında, ymm odası tarafından excel ortamında kendilerine verilen vergi dairesi tarafından işlemleri sakıncalı bulunan mükellefleri arama programıdır. sakıncalılar listesinde daha fazla, daha detaylı pratik, daha hızlı kapsamlı arama yapmak amacıyla hazırlanmıştır.

normalde listede tarama yapmak günlerle ifade edilebilecek miktarlarda sürebilirken, programla saatler veya dakikalar içerisinde tarama yapılmaktadır. kadar 1000 adetlik bir tarama işlemi sadece saat içerisinde yapılabilmektedir.

arama istenirse sadece vergi numaralarında, istenirse tüm alanlarda birden yapılabilmektedir.

sonuçlar bir liste halinde raporlanmaktadır. isterseniz tamamını, isterseniz hakkında olumsuz rapor bulunanların dökümünü alabiliyorsunuz.

program içindeki veriler boş olarak kullanıcıya gelir. içindeki verilerin dağıtımı üretici tarafından yapılmamaktadır. kullanıcı tarafından temin edilip yüklenmesi gerekmektedir.

bu verileri olmayan kullanıcılara programın herhangi bir faydası yoktur.

sakıncalılar listesinde, excel dosyası olan kullanıcıların programa veri transferleri pratik hale getirilmiştir. herhangi bir girişe gerek kalmadan tek bir tuşa tıklayarak verilerin 10-30 dakika arasında bir sürede giriş yapılabilinmesi sağlanmıştır.

programın işleyişi:

verilerin yüklenmesi

ana menü’den “excel’den veri aktarma” seçeneğini tıklayarak “veri aktarma formu”na ulaşırız. burada farklı şekilde veritabanımızı program veritabanına aktarabiliriz. pratik olan birinci seçeneğimiz olan “tek tuşla aktarım” seçeneği olup, orijinal sakıncalılar listesi’nden tek tuşla verimizi rahat bir şekilde kısa sürede aktarabilir güncelleyebiliriz.

diğer seçenekler “hızlı aktarma” “detaylı aktarma” bize aktarmamızı daha detaylandırarak kontrol altında yapmamızı sağlar.

tek tuşla aktarım

bu bölümde yapmanız gereken sadece programa orijinal sakıncalılar listesi excel dosyasının yerini göstermektir.

bu dosya ilk orijinal dosya değiştirilmemiş dosya olmalıdır. bölümden aktarmaya başlamadan önce gereksiz diğer programlarınızı kapatmanız programın çalıştığı sürece başka bir program çalıştırmamanız tavsiye edilir.


detaylı aktarma


ana menü arama sonuçları

arama sonuçları “yazdır” tuşuna basılarak çıktısı alınabilir. sonucun üzerinde çift tıklama ile orijinal kaydına ulaşılabilir. “boşalt” tuşu ile tüm arama sonuçları silinebilir. “aç” tuşuyla aranmış kayıt sonuçları görülebilir. verilerin içindeyken sağ fare tıklamasıyla veriler tek tek silinebilir veya diğer seçeneklere ulaşılabilir.

ana menü tek arama
bulunan kayıtları silmek için farenin sağ tuşuna tıkladığızda çıkan menüden tek tek hepsini silebilirsiniz.

ana menü çoklu arama

ekranın solundaki tabloya birden fazla kayıt aramaları için giriş yapılır excel'de aranacak kelime listeleri mevcut ise, “excel’den al” tuşuyla dosya açılarak, aranacak kelimelerin sütun numarası girilir, başlangıç bitiş sütunları girildikten sonra, aranacak kelime sütunundaki kelimelerin arasındaki boşlukların kaldırılması isteniyorsa “boşlukları sil” seçili hale getirilir, açıklama sütunu mevcut ise sonuçlar kısmındaki kayda alınmak isteniyorsa “açıklamaları al” sütunu seçilir “açıklama sütunu” numarası girilir. “ara” tuşuna basılmasıyla seçili sütündaki kelimelerin tüm alanlarda araması yapılır yapılan aramalar listesine kayıt yapılır.

bulunan sonuçlardan kaydına rastlanmayanları görmek istemiyorsanız, “kaydına rastlanmayanları gösterme” kutucuğunu seçili hale getirin.

bulunan kayıtları silmek için farenin sağ tuşuna tıkladığızda çıkan menüden tek tek hepsini silebilirsiniz.

“yeni dosya” seçeneği ile arama verileri silinir.

3.1 sürümü ile gelen yenilikler:

1. arama sonuçlarının filtrelenmesi ile birkaç konu ile ilgili arama sonuçlarının silinmeden alınması sağlanmıştır.
2. arama sonuçlarının excel'e aktarım yapılabilmesi sağlanmıştır.
3. arama sonuçları raporu alınırken başlık eklenebilmesi sağlanmıştır.
4. numaralı kod 3'e bölünmüştür.
5. arama yükleme işleminin kodlara göre parçalanabilmesi sağlanmıştır.

agsoft-sakincalilar-listesi-hizli-arama-programi-programi_indir40132

Programını indir dosyalar40132
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi