Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


28 şubat / Postmodern Bir Darbenin Sosyal Ve Siyasal Analizi

28 Şubat, iş başındaki bir hükümeti iktidardan uzaklaştırmakla normalleşen toplumsal düzeni kesintiye uğratmak suretiyle yeni yapılanmalara yol açtı.
28 Şubat anayasal kurumları kullanarak siyasi karar hiyerarşisini bozan "demokrasiyi militarize eden" tekeline aldığı siyaseti savaş ve tehlike mantığına endeksleyen bir niteliğe sahipti. Askerin silah gücü ve mevzuat desteğiyle yetinmeyip basın üzerinden kamuoyunu her tür aracı kullanarak seferber eden kamuoyundan meşruiyet ve destek arayan bir girişimdi.
28 Şubat´ı cumhuriyet tarihinin asker-sivil ilişkileri içinde hayati öneme sahip olacak derecede farklı kılan "süreklilik-kalıcılık-meşruiyet" üzerine oturan yapısal yönüdür.
İşte bu kitap, yaşanan ancak etkisi devam eden bir süreci farklı açılardan ele almak için hazırlandı. Bu kitap halk ile yöneticilerin el ele vermesinin imkanlarını arayan duyarlılığa sahip olan insanların ortak bir arayışıdır. 28 şubat / Postmodern Bir Darbenin Sosyal Ve Siyasal Analizi cevir Kaydet kitap69041
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi 28 şubat / Postmodern Bir Darbenin Sosyal Ve Siyasal Analizi ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. 28 şubat / Postmodern Bir Darbenin Sosyal Ve Siyasal Analizi yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi