Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Islam Hukukunda Sünnet

Sünnetin Anlamı ve Tarifi
Lugatte sünnet: İyi veya kötü yola denir. Bununla ilgili olarak Rasulullah efendimizin Kim iyi bir çığır açar ve gereklerini yerine getirirse onun ve onunla uygulamada bulunanların kıyamet gününe kadar hayrı kendisine dokunur kim kötü bir yolda yürürse onun ve o yolda yürüyenlerin günahı kıyamet gününe kadar kendisine verilir. Hadisi ile sizden öncekilerin yolunu karış karış arşın arşın izleyeceksiniz hadisleri örnek olarak gösterilebilir.
Hadisçilerin ıstılahında ise sünnet: Rasulullah efendimizden peygamberlik öncesi veya sonrasında hareket söz ve takrir olarak zuhur eden tabiat ve karakterinde veya hayatında biçim kazanan vasıflara sünnet deniliyor. Bu tanımın bazılarınca da hadis ile benzerlik arzettiği bilinmektedir. Usulcülerin ıstılahında ise: Rasulullah efendimizden söz hareket veya takrir biçiminde nakledilen şeylere deniliyor. Islam Hukukunda Sünnet cevir Kaydet kitap69063
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Islam Hukukunda Sünnet ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Islam Hukukunda Sünnet yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi