Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Bizimkiler Dizisi

dizi, bir apartmanda oturan, yöneticisinden kapıcısına kadar farklı ailenin gündelik yaşamını, birbirleriyle ilişkilerini eksen ailenin, akrabalık ilişkilerini konu etmektedir. gündelik yaşam içindeki sıcak, gerilimli, tartışmalı olayları “durum komiği” içinde aktarmaktadır.

apartmanın beceriksiz ama titiz, herkesi her şeyi denetim altında tutmaya çalışan yöneticisi sabri bey; kapıcılığı küçük avantalarla besleyerek kazanç kapısı haline getirmiş, bunun yanında dışarıda çevirdiği işlerle köşe dönmeye çalışan, dalavereci kapıcı cafer’le her gün sürtüşmektedir.

bütün dizi boyunca süren çekişmenin yanında ailelerin kendi içlerindeki aralarındaki ilişkiler bütün bölümlerde ayrı ayrı sergilenmektedir.

yönetici sabri, karısı ayla’nın hırçınlıklarıyla uğraşmaktadır.

şükrü ailesi orta sınıf bir ailenin sorunlarıyla içedir. oğulları ali’nin bulma evlenme sorunları; kızları bilge’nin kocasının işsizlik sorunları ailenin yaşamını renklendirir.

şükrü, ağabeyi şevket’le ortak çalışmaktadır. işyerlerindeki tipler, yağcı, dedikoducu muhasebeci ergun, baba yadigarı abbas efendi aralarındaki çekişmeler iki kardeşin bitmez tükenmez çekişmeleri; başarıları, başarısızlıkları sıradan insanların yaşamını yansıtmaktadır.

kapıcı cafer’in, kayınpederi yandan çarklı halil’in elindeki kuruşa kırık dökük marketine koyma çabaları bunların her seferinde halil’in karısı sultan’ın manevralarıyla sonuçsuz kalması dizinin bir başka olaylar eksenidir.

apartmanda oturan bir başka aile, hayatını terzilikle kazanan sevim kocası baykuş cemil’dir. hiçbir işte çalışmayan hiçbir işe yaramayan cemil’in peşinde koştuğu şey, karısı sevim’den saklayarak içtiği biralarıdır. ama her seferinde karısı sevim’e yakalanmaktan kurtulamaz. cemil, apartmandaki her olayın içinde yer alır dedikodu merkezi görevini görür.

üst kat sakinleri katil yavuz sevgili şengül ile tak tak sedat ailesinin arası çok iyidir. sedat, karısı kızını hep çeşitli abartmalarla oyalamakta patronu, kabzımal yavuz’a sürekli yağcılık yapmaktadır. katil lakaplı, kabadayı tavırlı yavuz, apartmanda çoğu sorunun çözülmesinde yardımcı olmakta, bir çeşit hakem görevi yapmaktadır. sevgilisi, fingirdek şengül ise yavuz’un onu şarkıcı yapacağı günleri beklemektedir.

apartmanda davut usta, karısı ulrike oğulları halis’ten oluşan bir almancı aile oturmaktadır. davut, karısı alman olduğu için oğlunu tam bir türk gibi yetiştirmek ister ama zekâ özürlü halis’in aklı sadece kadınlarda davut’un yanında çalışan dilek’tedir.

apartmanın diğer sakinleri; rate şair cenap onun yakın arkadaşı bütün işlerinin yardımcısı ibrikçi sıtkı karı, koca, kayınbaba öğretmenden oluşan öğretmenler ailesidir. bunlar dar gelirli insanların temsilcisidir nazif, öğretmenlik yanında geceleri taksicilik yapmaktadır.
Anahtar Kelimeler: Bizimkiler dizisini izle,Bizimkiler hakkında , Bizimkiler eski bölümlerini izle diziler1055
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi