Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Bora Uzer - B1 (Doublemoon)

Bugüne kadar sahnedeki muhteşem performansı ile herkesin dikkatini çeken ve başarısı kulaktan kulağa yayılan Kangroove grubundan tanıdığımız Bora Uzer, B1 adını verdiği ilk solo albümünü Şubat ayının son haftasında Doublemoon etiketiyle yayımlıyor.

Albümün çıkış şarkısı Aramızda 1 Gerginlik mi Var? olarak belirlendi. MFÖ den Özkan Uğur, Avrupa Yakası nın Tanrıverdi si Sarp Apak gibi ünlü isimleri bir araya getiren eğlenceli video klibi Barış Denge yönetti. 8 türkçe, 4 İngilizce şarkıdan oluşan ilk solo Bora Uzer albümü B1 in sürprizlerinden biri de Kenan Doğulu ile düet olan Bundan Sonra Böyle isimli şarkı.

Bora Uzer , B1 ile bu yılın ilk önemli çıkışına imza atıyor. Uzun zamandır popüler müzikte hissettiğimiz erkek vokal eksikliğini giderecek yeni bir soluk olan Bora ya kulak vermeyi ihmal etmeyiniz.

Burslu okuduğu Rotterdam konservatuvarındaki eğitimin ardından 1998 yılında yeniden İstanbul a dönen Bora, Alp Ersönmez ve Mert Önal ile birlikte efsanevi grubu Kangroove u kurdu. James Brown un ünlü İstanbul konserinde ön grup olarak sahne alan ekip kısa zamanda hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşturdu. Kangroove la çalışmalarına devam ederken, Panic Attack grubunun da solistliğini yaptı.

Ultra Nate nin stüdyo kayıtlarında çaldıktan sonra Londra, Hamburg ve İstanbul üçgeni arasında solo çalışmalarını sürdüren Bora nın Sweat I t Off adını verdiği ilk single ı eleştirmenler tarafından beğenilse de Safety Records ın kapanması yüzünden yayınlanamadı. EMI Atlanta da çeşitli şarkı çalışmaları yaptıktan sonra Londra ya dönüp Westbourne Park ta küçük bir stüdyo açtı. Burada Pino Palladino, Chris Bailley, Pete Adamz ve Jamiroquai dan Simon Carter gibi isimlerle şarkılar yaptı.

Songphonic Records dan Osman Kent le çalışmaya başladıktan sonra yurtdışında solo çalışmalarına ağırlık verirken İstanbul da Kangroove ile birlikte H2000, Efes Pilsen One Love Festival gibi önemli etkinliklerde The Black Eyed Peas ve The Cardigans gibi isimlerin öncesinde sahne aldı. Dünyaca ünlü soul solist Beverly Knight ın ön grubu olarak Cardiff ten başlayan ve yaklaşık otuz gün süren bir İngiltere turnesi gerçekleştirdi. Londra da ünlü Jazz Cafe de Jocelyn Brown öncesinde sahneye çıktı ve sonrasında yeniden İstanbul a dönerek solo çalışmalarına hız verdi.

İstanbul da da bir stüdyo kuran ve tüm şarkı çalışmalarını kendi stüdyosunda tamamlayan Bora, Stuttgart da İlhan Erşahin in İstanbul Sessions feat uring Bora projesiyle sekizbin kişi önünde sahne aldı ve İstanbul da Roy Ayers ile aynı sahneyi paylaştı. Son olarak ise ESTELLE ve Roy Ayers la birlikte Berlin de 5.000 kişiye bir konser verdi.Bora Uzer mp3 indir, mp3 dinle full mp3, B1 indir ,Doublemoon mp3 indir mp3 indir yükle muzikhaberleri8
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Rastgele Kayıtlar

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi