Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


çalınan Poe Lacan Ve Derrida Psikanalitik Devekuşu Diyalektiği

"... öznelerarası karmaşayı kavramak için kendisini tehlikeden korumaya çalışan devekuşuna atfedilen ünlü teknikteki bir modeli bilinçli olarak araştıracağız; çünkü bu teknik burada olduğu gibi üç ortak arasında paylaşılan bu teknik nihayetinde politik olarak nitelendirilebilir: birincisi kafasını kuma gömdüğünden dolayı kendisinin görünmez olduğuna inanan ve her zaman üçüncüsünün kendi arkasından soğukkanlılıkla tüy çalmasına izin veren ikincisi; bizim yalnızca devekuşunun kendisinin daima yeni bir anlam üstlenmesi için la politique de l 'autruiche [devekuşu politikası] üreterek onun herkesçe bilinen isimlendirilişini bir mektup aracılığıyla geliştirmemiz gerekiyor."
Jacques Lacan
Yalnızca devekuşları vardır kimse yolunmaktan kurtulamaz ve insan ne kadar çok efendi olursa arkasını o kadar çok sunar. Bu durum Dupin 'le özdeşleşen herkes için doğru olacaktır.
Jacques Derrida çalınan Poe Lacan Ve Derrida Psikanalitik Devekuşu Diyalektiği cevir Kaydet kitap68756
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi çalınan Poe Lacan Ve Derrida Psikanalitik Devekuşu Diyalektiği ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. çalınan Poe Lacan Ve Derrida Psikanalitik Devekuşu Diyalektiği yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi