Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Candan Öte Dizisi

nihan özüm, varlıklı bir ailenin iki kızından biridir. fakat liseden sonra eğitime devam etmemiş, ailesinin şaşkınlığına itirazlarına aldırış etmeden yirmili yaşlarının başında, genç idealist bir öğretmen olan engin’le evlenmiştir.

engin cenker, anadolu’da doğmuş büyümüş, memur babasının tayinleriyle gezmiş, sonunda istanbul’da emekli olan babasının memuriyetle ilgili tüm itirazlarına aldırış etmeden öğretmen okuluna gitmiş kendini eğitime adamıştır. onun idealist tavrı, nihan’ı derinden etkilemiştir. nihan, sınırsız olanaklarla dolu çevresinde kendini gün geçtikçe işe yaramaz hissetmeye başlamış engin’in yanında hissin kendisini terk ettiğini fark etmiş, daha anlamlı bir hayata kapı açacağını düşünerek onunla evlenmeyi kabul etmiştir.

başlangıçta iki âşık için her şey yolunda gitmiş, her tayinle birlikte köy kasaba gezmek, yeni yerler insanlar keşfetmek nihan’a büyüleyici gelmişse de, zamanla “imkânsızlıklarla örülü çevre” onu boğmaya, eski günlerini özlemeye başlamasına neden olmuştur. nihan için tüm “keşif” duygusu gençlik hevesinden başka bir şey değildir

zorluk geçim sıkıntısıyla dolu hayatlarına peş peşe iki çocuk eklenince bir prenses gibi yetişen nihan için hayat çekilmez hale gelmiştir hayatı sürdüremeyeceğine karar verir.
engin’den asla vazgeçemeyeceğini düşündüğü için, öncelikle onu öğretmenlikten istifa edip istanbul’a dönmeye ikna etmeye çalışmış, fakat teklif engin’e onur kırıcı geldiği için kabul görmemiştir. zorluklar arttıkça ikilinin arasındaki farklar açığa çıkmış, evlilik her ikisi için çekilmez hale gelmiştir. sık sık çocukları alarak istanbul’a ailesini ziyarete giden nihan için kasabaya dönüşler gün geçtikçe zorlaşmış, bir gün hiç geri dönmek istemediğini fark edince engin’den boşanmaya karar verir.
o tarihte büyük kızları gülen küçük kızları görkem yaşına basmıştır. nihan görkem’i alarak annesinin yanına yerleşir. engin gülen’i alarak öğretim hayatına devam eder. aile düzenli olarak bir araya gelse görüşmeler verimli geçmemektedir. çünkü görkem, tam bir barbie bebek gibi yetiştirilmekte, gülen ise babasının yanında köy kasaba gezerken cabbar bir kız olarak yetişmektedir. iki kardeş bir araya geldiklerinde paylaşacak bir şey bulamamakta, yetiştirilme farkları ikilinin arasını sürekli açmaktadır.
yıllar içinde kendisinden vazgeçtiğini düşündüğü için görkem babasına, gülen annesine karşı bilenmiştir. yaşam stilleri arasındaki fark aralarındaki bağı temelden zedelemiştir. görkem annesinin yolundan yürürken gülen babasını kendisine rol model almıştır. babasıyla arasında kurulan bağ, diğer tüm baba kız ilişkilerinden daha güçlüdür.

nihan’ın babası yıllar önce yüklü bir borç bırakarak ölmüş, yüzden şirket ellerinden gitmiş, paniğe kapılan nihan annesi tek çözümü görkem’i uygun biriyle evlendirmekte bulmuş, nedenle “atalay” ailesiyle ilişkileri sıcak tutmaya karar vermişlerdir. leman hanım’ın nihan’ın yoğun çabalarıyla atalay ailesi’nin yakışıklı oğulları kaan, görkem’le ilgilenmeye başlamıştır. durum ailede büyük bir sevinçle karşılanmıştır. görkem kaan’la kısa süre içinde evleneceğinden çok emindir. ikisi sosyete dergilerinde boy göstermeye başlamıştır. herkes düğün tarihini beklemektedir. nihan için hayat yine yoluna girmiştir.
ta emekliliği yaklaşan engin’in son tayin yeri istanbul olarak belirlenip, engin gülen istanbul’a yerleşene kadar. engin yıllardır birlikte olduğu gülen’den sakladığı sevgilisi figen’e evlenme teklif edecektir. bunu öğrenen gülen’in dünyası başına yıkılır daha fazla babasıyla yaşayamayacağına karar vererek tek gidecek başka yeri olmadığından annesi kardeşinin yanına gider.
gülen’in eve gelmesine başlangıçta sevinecektir nihan. ama bilmediği bir şey vardır, gülen onun bütün planlarını alt üst edecektir. alkan, gülen’in kendine has, kimselere benzemeyen tavrından etkilenmiştir.

nihan, engin, görkem gülen, parçalanmış bir ailenin dört farklı üyesidir.
hepsinin bölünmüşlükle ilgili yaraları, biriktirdikleri, hesapları, soruları vardır.
ve tüm hesaplaşmalar iki aşkla yüzüne çıkacaktır. engin’in figen’e olan aşkı,
kaan’ın gülen’e olan beklenmedik ilgisi…
Anahtar Kelimeler: Candan Öte dizisini izle,Candan Öte hakkında , Candan Öte eski bölümlerini izle diziler1085
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi