Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


çıkar Ağzından Baklayı

Derviş Mehmet son derece küfürbazdı. Şeyhi çok nasihat ettiği, çok azarladığı halde, bir türlü bu kötü huyundan vazgeçmiyordu. Bir gün bir bakla tanesine okuyup "Al, bunu da dilinin altına koy. Orada dursun, küfretmezsin. " der. Derviş Mehmet,bakla ağzında bulunduğu sürece küfretmez. Yağmurlu bir günde Şeyh Efendi ile Derviş Mehmet birlikte giderken, bir evin penceresinden bir kız çocuğu başını çıkarıp

- Şeyh Efendi! Biraz durunuz. der. Şeyh Efendi belki bir hastaya dua edilecektir diye durur, bekler. Aradan yarım saat geçtiği halde ses seda çıkmayınca, Şeyh Efendi Derviş Mehmed'i " Kapıyı çal da sor, ne istiyorlar? " diye eve gönderir. Kız yine pencereden başını çıkarıp " Rica ederim, biraz daha durunuz " der. Bizimkiler yağmurun altında bir o kadar daha beklerlerse de, yine de bir ses çıkmaz. Şeyh artık gitmeye karar verir. Tam bu sırada kız pencereden uzanıp, "Artık işiniz kalmadı. Size zahmet verdik, affedersiniz." der. Şeyh niçin bekletildiklerini sorar. Kız "Efendim! Tavuklarımızı kuluçkaya yatırmıştık. Komşu Pembe Hanım, hanımanneme " Kuluçkanın altına yumurta konurken" büyük bir kavuklunun başına bakılırsa, piliçler tepeli çıkar" demiş. Annem de sizi buradan geçerken gördü. Onun için bekletti. " deyince, Şeyh Efendi Derviş Mehmed'e emreder:

-Derviş Mehmed! Çıkar oğlum ağzından baklayı. çıkar Ağzından Baklayı cevir Kaydet fikra3443
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi çıkar Ağzından Baklayı ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. çıkar Ağzından Baklayı yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi