Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


CM DiskCleaner

Boyutu:6.18 Mb

İşletim Sistemi:Windows(Tümü)

Dil:Ingilizce

Açıklama:
diskcleaner, sabit diskinizi tarayarak gereksiz dosyaları, çerezleri geçici dosyaları temizleyebilmektedir. diskcleaner, quickcleaner'dan daha performanslıdır ayarları daha kolay ayarlanabilir. ayrıca program sistem belleğini iyi tasarruflu şekilde kullanır. program kendini güncelleyebilmektedir. program genel olarak bölümden oluşuyor.

disk cleaner :
bu bölümde diskinizi tarayıp gereksiz dosyaları bulup silmenizi sağlar. diskcleaner, quickclean, plug-ins, schedule, backup/restore olarak bölüm vardır.

diskcleaner :
bu bölümde diskinizi detaylıca tarayarak gereksiz, boş dosyaları "malware"leri bularak silmenizi sağlar.

quickclean :
bu bölümde diskinizi hızlıca tarayarak geçici(temp) dosyaları, çerezleri bularak silmenizi sağlar. bölüm eğer işim çabucak bitsin diyorsanız önerilir.

plug-ıns :
bu bölümde bilgisayarınızdaki eklentileri listeleyerek çalıştırmanızı veya silmenizi sağlar. ayrıca bölümde eklemenizi sağlayan bir bölüm vardır.

schedule :
bu bölümde bakım zamanını gün, saat olarak kadarda bir olarak ayarlayabilirsiniz. ayrıca bakımın diskcleaner, quickclean veya her ikisi ile yapılabilceğini belirtiyorsunuz. bunlardan birini seçtikten sonra yanındaki "view settings" tuşu ile detaylı ayarlarını yapabilirsiniz.

backup/restore :
bu bölümde seçtiğiniz bölümün(diskcleaner, quickclean) ayarlarını yedekleyebilir yedeklediklerinizi "extract" (çıkar) edebilirsiniz.

optimize ram :
bu bölümde sistem belleğinizi optimize edebilirsiniz. "free mb" yazan kutucuğa boşaltacağınız bellek miktarını cinsinden yazarak optimize tuşuna basıyorunuz yazdığınız kadar bellek boşalıyor. program belirlediğiniz miktarda otomatik olarak belleği boşaltabilmektedir. ayrıca kayıt(log) tutabilmektedir.

application cleaner :
bu bölümde bilgisayarınızdaki programları, programların klasörlerini, kayıt defteri kayıtlarını, windows başlangıç dosyalarını başlat menüsü dosyalarını silebilirsiniz. arama bölümü sayesinde silmek istediğiniz programı kolayca bulabilirsiniz.

file eraser :
bu bölümde belirttiğiniz klasörü, klasör içindeki dosyaları, alt klasörleri, kilitlenmiş dosyaları silebilmektedir.

registry cleaner :
bu bölümde kayıt defterinizi analiz edip yanlış kayıtları, hatalı kayıtları bularak silmenize yardımcı olur. bölümün detaylı ayarları ile kayıt defterinde nereleri tarayacağını seçebiliyorsunuz.

oneclick cleanup :
bu bölüm genel olarak diğer bölümleri yapabildiklerinin hemen hemen hepsini yapabilmektedir ana bölüm diyebiliriz.

cm-diskcleaner-programi_indir42013

Programını indir dosyalar42013
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi