Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Darwin'in çöküşü

Darwin İngiliz sömürgeciliğine biyolojik bir temel sağlamıştır. Bunu da son derece ustaca yaptı. Şöyle diyordu Darwin: "Farklı ırklardan iki insan karşılaşınca tıpkı iki farklı türden hayvan gibi davranırlar. Dövüşürler birbirlerini yerler birbirlerine zarar verirler. Ama ardından en güçlü bünyenin (yani insandaki aklın) kazanacağı daha ölümcül bir mücadele başlar." Darwin şu görüşünü birçok defa dile getirmişti: "Doğal seleksiyon o kadar etkilidir ki tüm dünyada alt ırklar üstü medeniyetlerin ırkları tarafından zamanla bertaraf edileceklerdir."
İngiltere 'nin dünyanın en uzak bölgelerinde etkisini artırdığı yeni ülke ve insanları sömürgeleştirdiği bir zamanda İngiliz Bayrağı 'nın yükseldiği her yerde doğal seleksiyonun gelişmesine müsaade edildiğinin bilinmesi İngilizler için son güven tazeleyici bir şeydi. Darwin'in çöküşü cevir Kaydet kitap68083
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Darwin'in çöküşü' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Darwin'in çöküşü ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Darwin'in çöküşü yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi