Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Dizi Film Hataları

Yılan Hikayesi
Yıkama makinelerinde eskitilen sahte paralarla değerli eşyaların alınması "Cehennem Silahı 4"de aynen var.
"Cehennem Silahı"ındaki Martine'in karısı ve Yılan Hikayesi'ndeki Memoli'nin oğlu meslekleri yüzünden öldürülmüş. O yüzden her ikisi de ölmek isteyen deli polisler.
Zeyno köyüne telefon etmek için elindeki telefon kartıyla hastanede ankesörlü telefon arıyor. Ama telefonun yanına gittiğinde kartla çalıştığını anlıyor ve satın almaya gidiyor. İyi de önceden elinde olan kartı ne yaptı?
Memoli çatıda kralı yakaladığında duvarın yanına doğru yürütüyor ve kendisi de duvara yanaşıyor. Karşı çatıdan ateş ediliyor ve Memoli duvarın arkasında olmasına rağmen baldırının aşağısından vuruluyor. Memoli bir arabayı takip etmek için Florya'dan başlayıp Aksaray'a kadar koşuyor ve arabayla neredeyse aynı anda varıyor.
Köprüde asılı olan bombaya doğru ilerleyen trenin ön kısmı değişiyor.
Tren görünüyor. Titreşimli bomba raylara asılı. Ama bomba patlamıyor, demek ki tren köprüden geçmeden raylar titremiyor.
Tren bombaya doğru adım adım ilerlerken kimsenin aklına treni durdurmak gelmiyor.
Üstelik sabah karşı 5'de İstanbul'da banliyo tren seferi yok.
Aşçı olup Hanım Ağa'nın evine giren kral, balkondan Belgin hanıma gizli gizli bakıyor. Arada bir duvarın arkasına saklanıyor. Tam saklanırken kamera değişiyor ve görünmemesi gerekirken hala balkonda.
Memoli ile deniz botu karadan uçağa aynı sürede ulaşıyor.
Terkedilmiş fabrikadaki tarihi eser operasyonu için tüm ekip çağırılıyor. Ama en fazla 3 polis arabasını görebiliyoruz.
Belgin Hanım, Zeynep ve komşuları taksiyle şirkete giderken aynı yerden iki kere geçiyorlar.
Yolda yapılan çatışmalara rağmen arabalara hiçbir şey olmuyor.
Memoli araba sürerken devamlı cep telefonuyla konuşuyor. Yasak değil mi?
Zeyno ile Erkan'ın küçükken ağaca yaptıkları kalp, büyüdüklerinde değişiyor.
Rıza'ya yaptıkları baskında Kürşat, silahını bir tezgaha koyuyor. Almamasına rağmen bir sonraki sahnede silah hala onda.
Ambulans yolda ilerliyor ve aracın içinden arka kapısını görüyoruz. Ancak yolun ışıkları, arka camın sağından soluna doğru yansıyor. Galiba ambulans yan yan gidiyor.
Kürşat ve adamı otelin otoparkına iniyorlar. Sarı bir Seat'ı geçip önlerinde polisleri görüyorlar ve hemen polislere arkalarını dönüyorlar. Bu durumda Seat'ın önlerinde olması gerekir. Ama araba arkalarında ve polisler de o arabanın yanında.
Memoli ile Cem, Galeria'nın bulunduğu sahilde konuşuyorlar. Memoli "Gel şurada Galeria var, gidip bir şeyler yiyelim" diyerek Galeria'nın tam zıt tarafını gösteriyor.

VAY ANAM VAY
Kibar Ana vazoyu bilerek kırıyor. Kırıldığında tuz-buz olan vazo, yapıştırılırken birkaç parçaya dönüşüyor.
Hırsızlar, hoparlörü masanın üzerinde unutuyor. Böylece sokaktakiler evdeki sesleri duyabiliyor ancak içerde konuşulurken sesler normalken, dışarıda hoparlörün sesi oldukça şiddetli.
Feyzullah ve Ailesi, eskiden "Süper Baba Fikret"in olan evde oturuyor.

SAVUNMA
Sırma telefonla ablasını arıyor: "Abla ben evlendim" Seda "Bana adresini söyle" deyip yola koyuluyor. Sırma ahizeyi yerine koyup Yalçın'a endişesini dile getirmeye kalmıyor zırrrrr.. kapı! Seda Hanım geldi bile! Kardeşi aradığında ya evin bahçesindeydi ya da avukat hanım, atom karıncanın uzaktan bir akrabası!

KİMYACI
Kimyacı Metin Bey, hac için Arabistan'a gidiyor. Memleketine telefon açmak için yanaştığı kulübede Türkçe olarak "Telefon" yazıyor.

EVDEKİ YABANCI
"Ruhsar" dizisinde "Generation Reklam Ajansı" olan bina bu dizide "Psikoloji Danışma Merkezi"

EYVAH KIZIM BÜYÜDÜ
Sedat Bey, kafasını geçirip de çıkaramadığı tuvalet penceresiyle ortalıkta dolaşıyor. Kafasını biraz yan döndürse pencereden kurtulabilir ama o pencereci çağırıyor.
Ece'nin annesinin Mercedes'i hareket etmeye başlamadan gidiyormuş gibi ses efekti geliyor.

MEDENİ HALLER
Yılbaşına yarım saat kala hava hala aydınlık.

SICAK SAATLER
Mehmet Aslantuğ, birasını içip kamyonetini sürüyor.
Silahlı çatışma sonucu vurulan adam olay yerini terk ediyor. Polis söz konusu yere geliyor ve hava aydınlık. Ardından ekranda "24 SAAT SONRA" ibaresi görülüyor. Vurulan adam hala koşuyor fakat ertesi gün aynı vakitlerde hava karanlık.

ÇARLİ
Afakan, karate salonunda dayak yerken, Talat kamerayı bir rafa koyuyor. Ancak bu kameranın çektiği görüntü nasıl oluyor da kendi kendine sağa sola oynayıp yakınlaşıyor.
İki adam Çarli'yi kaçırmak için pencereden içeri giriyor. Ancak binanın dış çekimlerinde pencerelerde demir parmaklık var, iç çekimlerde yok.

RUHSAR
Ruhsar, Mazhar'ın babası ile annesinin zamanına gidiyor. Ve onlar 35 sene önce henüz olmayan Ataköy'de oturuyor.
Mazhar "Ataköy"de oturduğunu iddia etse de Mazhar'ın evi olarak gösterilen binalar Ataköy'de değil.
Gözüm Abla'nın bilgisayar monitörünün markası önden VESTEL, yandan ise başka bir marka.
Eski bölümlerde mafyanın bir adamı ilerleyen bölümlerde Mazhar'ın sahte kardeşi oluyor.
Önceki bir bölümde hayalet avcısı olan adam, ileri bir bölümde komser oluyor.
"Evdeki Yabancı" dizisinde "Psikoloji Danışma Merkezi" olan bina bu dizide "Generation Reklam Ajansı"
Dizinin ilk bölümlerinde Menkıbe Hanım'ın Mazhar için bulduğu Melek, sonraki bölümlerde Generation'da çalışan Şelale oluyor. Ayrıca markette çalışan biri de ilerleyen bölümlerde Generation'da çalışmaya başlıyor.
Dizinin ilk bölümlerinde batıl inançları olan Ülker Teyze'nin evinde "Bismillahirrahmanirrahim" tablosu var. İyi de bu batıl inanç mı?
Ruhsar'ın devamlı başvurduğu Gözüm Abla bilgisayarı sürekli "3, 4, 5, E, R" tuşlarıyla kontrol ediyor. Üstelik bu tuşlarla tüm alfabeyi de yazabiliyor.
Ayrıca Gözüm Abla kap kalın olan defterden çok spesifik maddeleri index'e hiç bakmadan bile 2-3 sayfa çevirerek buluyor.

AYRILSAK DA BERABERİZ
Teoman büyük ödüllü "Siesta yap-boz"u çözmek için uğraşıyor ve ödül sürekli artıyor. Radyo: "Son aldığımız bir habere göre ödül 1 milyon Dolar oldu" diyor. Aynı esnada Gündüz gazeteye bakarak: "Bak Berna, ödül 1 milyon Dolar olmuş" diyor. Gazete son dakika haberleri nasıl veriyor?
Kapı zili azalarak kesiliyor. Evdeki tüm eşyalar hacze uğruyor ve ev bomboş kalıyor. Ancak 2 insan bağrışırken evde tek bir yankı bile yok.

REYTİNG HAMDİ Yarmagül
Yarmagül ve ailesi sahur sofrasında yemek yerken, dışarıda hava aydınlık. Yarmagül'ün kullandığı dolmuşla, onun kız kardeşine asılan Takoz Selo'nun dolmuşu aynı. İkisinin de plakası 34 TZA 45
Yarmagül "Ağırlığınca Altın" yarışmasına hazırlanırken kız kardeşi şıklı soruları "Meydan Larousse"dan soruyor.
Yarmagül'ün kullandığı dolmuşun rengi dışarıdan sarı ama içeriden beyaz.
Ayrıca Yarmagül, şoför koltuğunda değil, bir arkada oturuyor ve elinde direksiyona hiç benzemeyen bir şey tutuyor.
ZOR HEDEF
Dışı THY olan uçak içerde bir anda ONUR AIR'e dönüşüyor.

ÇİÇEK TAKSİ
Dış çekimlerde Siena olan araçlar iç çekimlerde bir anda Şahin'e dönüşüyor

SÜPER BABA
Evin küçük kızı Mine elektrik süpürgesiyle evi temizlerken telefon çalıyor ve o da süpürgeyi kapatıyor. Ancak süpürgenin sesi bir anda kesiliyor. Sesin azalarak kesilmesi lazım.

HASTANE
İskender Bey'in arabasının alarmı çalıyor ve alarmı kapatıyor. Ancak ses azalarak kesiliyor. Birden kapanması lazım.

EYVAH BABAM
Ece ve arkadaşı Metin otoparka geliyorlar. Metin arabanın kilidini açarak biniyor fakat Ece'nin kapısı açılmıyor, Metin kapıyı içerden açıyor. Ancak arabada merkezi kilit olmadığı halde saldırganlar kilitli olan arka kapılardan içeri nasıl giriyorlar?

İKİNCİ BAHAR
Vakkas, oğlu Medet'in kafasını su dolu bir tencereye batırıyor. Ancak, kafası tencereye giren Medet değil, kafası tıraş edilmiş bir başkası.

TATLI KAÇIKLAR
Rafet ile Saffet güya ölüyorlar ve gazeteden arkadaşı hoca kılığına girerek onlar için "Fatiha Suresi"ni okuyor ama yarım yamalak.
Saffet'in karısı Serap'ın cep telefonu çalıyor ve o da cevaplıyor. Ancak telefonun zil melodisi Ericsson, telefon ise Nokia.

KURT KAPANI
Kenan Kalav, fabrikanın otoparkında karşısından gelen arabanın sağına doğru yürüyor ama araba durduğunda o arabanın sol tarafında.

ÇILGIN BEDİŞ
Dede bir dergi okurken oğlu ise bir gazete okuyor. Ama dergi çevrilirken oluşan ses efekti, gazete efekti ile aynı. Dizi Film Hataları cevir Kaydet komikyazi902
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Dizi Film Hataları ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Dizi Film Hataları yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi