Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Dudaktan Kalbe Dizisi

ünlü müzisyen hüseyin kenan gün’ün çocukluğu nüfuzlu bir adam olan dayısı saib paşazade’nin yanında zorluklar içinde geçmiştir. saib bey, onun rızası olmadan evlenen kız kardeşi melek hanım’ı hiç affetmemiştir. melek hanım, hırsızlık suçuyla mahkum olan kocası hapishanede ölünce, oğlu kenan kızı afife’yle ortada kalmış ağabeyinin yanına sığınmıştır. saib bey, etrafa karşı mecburiyetten onlara kucak açmış gibi görünse de, kızkardeşinin hatasını sürekli yüzüne vurarak, onları barındırmakla büyük iyilikte bulunduğunu başlarına kakarak hayatlarını zindana çevirmiştir.

dayısı tarafından sürekli horlanan, itilip kakılan, hatta hırsızlıkla bile suçlanan kenan, insanlardan uzak bir derviş gibi yaşayan şem-i dede’yle tanışıp, onun neyini dinleyince müziğe ilgi duymaya başlamış, konuda yetenekli olduğunu fark etmiştir.

dayısı onun müzik eğitimi almasına şiddetle karşı çıkmış, liseden sonra mühendislik eğitimi alması için ısrar etmiştir.

mühendis kenan’ın arkasında kırık bir aşk hikayesi vardır. lise arkadaşı leyla’yı çok ama çok sevmiştir, ama leyla zengin bir ailelenin kızıdır. kenan ise dayısının yanında sığıntı gibi büyüyen fakir bir gençtir. kenan kendini ona layık görmediği için genç kızı reddetmek zorunda kalmış, bir sene sonra saib bey’in oğlu cemil’le nişanlandığını öğrenmiştir. çok acı çekmiştir kenan, içine kapanmıştır. bütün hayatının yoksulluk başarısızlıklarla geçeceğine inanmaktadır. yarım kalan aşk onun ruhunda kapanmayan yaralar açacak, aşka inancını yitirecektir.

mühendislik eğitimini tamamlarken müzikle ilişkisini hiç kesmemiş, okulu bitince mesleğini yapmak yerine müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. bir arkadaşının tavsiyesiyle avrupa’ya giderek müzik eğitimini ilerletmeye karar verir. arada kız kardeşi afife evlenmiştir. melek hanım elinde kalan son mal varlığı küçük bir dükkanı satarak, oğlunu avrupa’ya gönderir.

yıllar sonra hüseyin kenan’ın büyüdüğü eve dönüşü muhteşem olur. artık, şarkıları dillerden düşmeyen ünlü bir müzisyendir. belediye başkanlığına oynayan dayısı, şimdi onunla gurur duymakta, şöhretinden kendine pay çıkartmakta, kenan’ı yere göğe sığdıramamaktadır.

şimdi dayısının oğlu cemil’le mutsuz bir evliliği olan leyla ise pişmandır. cemil, geçmişte kalan aşk hikayesini bilmemektedir. onun başarısını kıskanmaktadır.

kenan çok değişmiştir, ünlü olmanın bütün nimetlerinden yararlanmaktadır. komşularından evli kadın olan nimet hanım’ın ilgisine karşılık verir.

nimet hanım kenan’la buluşmaya giderken, dikkat çekmemek için, lamia’yı yanında götürmektedir.

lamia uzak akrabalarının yanında büyüyen yetim bir genç kızdır. hüseyin kenan hayranıdır. kendi rızası bile sorulmadan, akrabalarının takdiriyle nişanlandığı gencin askerliğinin bitmesini beklemektedir. evin bütün işi omuzlarındadır. nimet hanımın onu yanında taşıma sebebini bildiği halde işten güçten pek sevilmediği evden ara sıra uzaklaşmak lamia’ya iyi gelir, ama durum zamanla lamia’ya acı vermeye başlar.

lamia kenan’a aşık olmuştur.
Anahtar Kelimeler: Dudaktan Kalbe dizisini izle,Dudaktan Kalbe hakkında , Dudaktan Kalbe eski bölümlerini izle diziler1189
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi