Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Dünden Yarına Iz Bırakanlar

Çağdaş Türk düşüncesi ve edebiyat tarihi bize ait sözün söylenmiş tarihidir. Her bir kalem erbabı yeni kuşaklar için keşfedilmeyi bekleyen bir kıta gibidir. Gerek yakın tarihimizin edebi izleğini çıkarmak gerekse toplumun geçtiği aşamaları fikir adamlarının çizdiği haritalar üzerinden okumak için her biri birer ekol olmuş tefekkür erbabını tanımak yeterlidir.
Yusuf Tosun büyük bir emek ve titizlikle bize ait sözü dillendirmiş olan mütefekkirleri ilk defa derli toplu bir şekilde bir arada ele alarak çok önemli bir eser kazandırdı. Farklı üslup ve bakış açılarına sahip olan ama özünde bizi değişik yönlerden anlatan ve öğreten üstadları estetik kalite ve mana özelliklerine sahip söz işçilerini bir arada bize tanıtıyor. Eserlerini okumadan önce bir fikir ve edebiyat perspektifi kazanmamız için adeta bir yol haritası veriyor. Düşünce adamlarının ve edebiyatçılarımızın özenle seçilmiş meşale isimleri üzerinden tefekkürün kalesine usulca girebilmemizi sağlıyor.
İz bırakan büyük şahsiyetler ve onların eskimeyen eserleriyle tanışmak için elverişli bir kılavuz sunuyor.
Dünden Yarın 'a İz Bırakanlar düşünce hayatımızın önemli portrelerini en özet ama en tafsilatlı biçimde bize anlatıyor. Böylece sözün gizemli ve çekici dünyasına bir güzel sözle Yusuf Tosun 'un bu değerli çalışmasıyla girmiş oluyoruz.
Yusuf Tosun 'a ellerine sağlık diyorum...
Ahmet Özcan Dünden Yarına Iz Bırakanlar cevir Kaydet kitap68763
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Dünden Yarına Iz Bırakanlar ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Dünden Yarına Iz Bırakanlar yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi