Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Duvar Dizisi

gençler “duvar”a karşı
gecekondularla malikaneleri
zenginlerle yoksulları
kentlilerle göçenleri tek bir duvar ayırır...
yıkmaya kimsenin gücü yetmez
çünkü kaderin ördüğü bir duvardır...
ve kırılan her genç kalp için
duvara bir tuğla daha eklenir...

peki hep böyle devam edecek?
duvar hep yükselecek mi?

işte atv’de ekrana gelen base productions’un yeni dizisi ‘duvar’da gençler duvara karşı… başrollerinde tanınmamış oyuncuların yer almasına rağmen geçen hafta yayımlanan ilk bölümüyle dikkatleri hemen üzerine çeken ‘duvar’ın başrolündeki taylan güner, genç kızların yeni sevgilisi oldu. sergin akyaz’ın yazdığı sosyolojik bir konuyu ele alan ilginç senaryosu bolahenk imzalı müziğiyle herkesin dilinde olan ‘duvar’ cumartesi 22.00’de ikinci bölümüyle ekrana geliyor.


genel özet

tepecountry; malikanelerin olduğu etrafı korunaklı duvarlarla çevrili, güçlü güvenlik sistemleriyle korunan bir sitedir. kurutepe ise onun tam karşısında yıllardır sessizce oturan bir gecekondu mahallesi… onları ayıran bir duvar yükselir ortada… iki grup birbirlerini hiç tanımadan, dokunmadan sakin sakin yaşarlarkan; yılbaşı gecesi zengin armatörün oğlu taylan kırmızı ferrari’siyle kurutepe gençlerinden birine çarpar ölü genci bırakıp kaçar gider. taylan olayı kimsenin görmediğini sanır ama yanılmıştır. sevgilisi iklim kurutepeli ege her şeyi görmüştür… ege ferrari’nin arkasından koşmuş yetişememiş, kurutepeli’ler ayaklanmış mahkemelerle uğraşmış ama hiçbir şey elde edememişlerdir. ölen öldüğüyle, zengin olan ise ferrari siyle kalmıştır… ama ege arkadaşları sessiz kalmayacaklardır… artık onları ayıran duvarlar yıkılmış, intikam saati gelmiştir…


aşkları, tutkuları, bambaşka hayatları ördükleri duvarlarıyla genç bir dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor.

oyuncu seçimiyle ilk

bir sergin akyaz base production (kaybolan yıllar, aynalı tahir, metro palas…) yapımı olan ‘duvar’ı diğer dizilerden belirgin bir şekilde ayıran bir özelliği oyuncu seçimi oldu. dizinin oyuncu seçimi belki türk televizyon tarihinde ilk kez kadar radikal bir biçimde gerçekleştirildi. dizideki genç oyuncularının çoğu profesyonel anlamda oyuncu değildi, birkaçı dışında hiçbiri tiyatro eğitimi almamıştı. dizinin ruhuna uygun biçimde hepsi hayatın içinden, sokaktan seçildiler. kimisine bir kafe’de arkadaşıyla otururken teklif götürüldü, kimisine dost tavsiyesiyle ulaşıldı. yüzlerce başvuru arasından seçilenler doğaçlama tiyatro (bir teksti olmayan, diyalogları tamamen spontane gelişen tiyatro) çalışmalarıyla tanınan mahşer-i cümbüş ekibinden dilek çelebi eğitmenliğindeki atölye çalışmasına katıldıktan sonra dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

dizinin önemli rollerinden ege’yi canlandıran taylan güner taylan’ı canlandıran bülent çetinaslan daha önce dizilerde rol alsalar oynayacakları ilk başrolleri duvar’da yakalamışlar. iklim rolündeki sinem öztürk ise kısa metrajlı filmde oynayarak kısa film çekerek sinemayla uğraşmış şimdiye kadar.

dizinin genç kadrosunun dışında ise; sezen aksu’nun vokalisti olarak bilinen ama son yıllarda dizilerdeki performansıyla oyunculuğunu kanıtlayan cihan okan sınıf atlamış zengin rolü ile dizide yer alıyor. deneyimli tiyatro sanatçılarından; lale başar, arzu gamze kılınç, son zincirbozan filminde kenan evren rolünde izlediğimiz suavi eren, yine zincirbozan’da gördüğümüz turgay tanülkü, hırsız polis dizisindeki kaporta yakup rolünde barda filminde unutulmaz performanslar sergileyen hakan borav dizinin kadrosunda. ayrıca podyumların önemli iki eski mankeni var: canan mutluer mine manavoğlu.

zengin yoksul, gençleri merkeze alan sürükleyici konusu yepyeni oyuncularıyla dikkat çeken ‘duvar’ın yapımcılığını base production (‘kaybolan yıllar’, ‘ateşli topraklar’, ‘metro palas’, ‘melek’, zilyoner’, güzel günler’, aynalı tahir’) üstleniyor. senaryo ise aynı zamanda dizinin yapımcısı olan sergin akyaz’ın imzasını taşıyor.
Anahtar Kelimeler: Duvar dizisini izle,Duvar hakkında , Duvar eski bölümlerini izle diziler1155
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi