Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Fasulyeli Milföy Sepeti

Fasulyeli milföy sepeti

6 kişilik
Gerekli malzeme:
Yarım kg taze fasulye
1 soğan
2 çorba kaşığı margarin
100 gr pastırma
8-10 milföy hamuru
1 yumurta sarısı
Tuz, karabiber

Fasulyeleri ayıklayıp yıkayın ve süzgece alın. Suyu süzülen fasulyeleri önce ikiye, sonra da dörde bölün. Üzerini örtecek kadar tuzlu suda haşlayıp suyunu süzün.
Soğanı ince kıyın ve margarinle kavurun. Pastırmaları sebze tahtasında kıyarak kavrulan soğana ilave edip karıştırın. Haşlanmış fasulye, tuz ve karabiber ilave edin. Malzemeyi bir müddet kavurun ve ateşten indirin.
Milföy hamurunu tezgaha alın. Hamurun iki kenarını ortada 3 parmak yer kalacak şekilde 1 cm eninde kesin. Kestiğiniz hamurun alt ve üst parçalarını üst kısımda birbirine yapıştırın. Hamurun yan kısımlarını iki tarafı da eşit olacak şekilde birer parmak genişliğinde şeritler halinde kesin.
Hamurun orta kısmını fasulyeli iç malzemeyle doldurun. Kenardaki şeritleri bir sağ, bir sol olmak üzere üst kısımda kapatın. Bu işlemi hamur ve iç malzeme bitinceye kadar sürdürün.
Börekleri yağlanmış fırın tepsisine dizin. Üzerlerine yumurta sarısı sürün. 220 derece ısıtılmış fırında kabarıncaya kadar 15-20 dakika pişirin. Sıcak servis yapın. Fasulyeli Milföy Sepeti cevir Kaydet yemektarifleri211295
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Fasulyeli Milföy Sepeti ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Fasulyeli Milföy Sepeti yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi