Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Galata Moda

GALATA MODA

İşte yine yeniden galata moda festivali heyecanı!...

Moda tasarımcıları derneği çatısı altındaki, tasarımcıların boy gösterdiği festival 8. kez düzenleniliyor. Sokak’ın tam ortasında tüm modacıların ürünlerini bir arada bulabileceğiniz tek adres Akaretler.06 -10 Mayıs tarihleri arasında sabah 10’dan akşam 22’ye kadar açık olan stantlardaki ürünler % 50 indirimle satılacak.Genelinde tekli satılan ürünlerin hem tasarımcı imzası ile giyilebilme imkânı hem de başkasında bulunamama gibi özelliği olacak.Festivalin ilki galata kulesinin altında düzenlenmişti, sonrasında ve şimdilerde ise, Akaretlerde boy gösteriyor.Galata kulesinin altındayken stantlar birbirine çok yakın ve sıcak bir sokak ortamındaydı. Şimdi ise, bazı stantlar birbirinden çok kopuk ve uzakta.Ama Akaretlerde olmasının güzel bir özelliği ise, diğer başka markaların mağazalarını da orada bulabilmemiz. Hem modacıların hem de ünlü markaları ürünlerini bir arada dolaşıp görebilmemiz.Bu yıl dolaştığımda 2 tasarımcının eksikliğini hissettim. 1. Özlem Süer, 2. ise Ümit Ünal sanırım işlerinin yoğunluğundan dolayı bu sefer etkinliğe katılamadılar.Ama katılan diğer tasarımcılar ise şöyle; Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Ezra-Tuba Çetin (Etcetura), Simay Bülbül, İdil Tarzi, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi (Elaidi), Ayşe Brav, Gamze Saraçoğlu, Müge Ersin (Atelie Yume),Sertaç Delibaş, Aslı Güler, Özgür Mansur, Elif Cığızoğlu, Ayşe Deniz Yeğin (Tasarım D), Nazlı Çetiner (MandalinaRossa), Bihter Aida Pekin (AidaPekin), Zeynep Erdoğan (Catzcabaret), Mine Kerse, Founta Şerif Oglou, Müge Alkan (Fringe), Yaprak Yasa Karacalı, Rana Canok.Gittim, gezdim, gördüm veee bazı modelleri çok yaratıcı buldum.

Nazlı Çetiner’in çocuklar için yaptığı modeller çok ilginç özellikle triko elbiselerini ve çeşitli broş ve takılarını çok sevdim.Simay Bülbül’ün deri bolero ceket modelleri ile kumaş-deri karışımlı lazer kesimli elbiselerini. Mehtap Elaidi’nin şapkalarını, Ezra- Tuba Çetin’in ayakkabılarını ve Deniz Erdoğan’ın şirin eteklerini.Genç tasarımcılara da artık öncelik tanınıp fırsatlar verilen ve taze kanları geniş kitlelere bu sayede tanıtan festival moda dünyası ve moda severler için çok faydalı bir etkinlik. Bir galata moda daha geçti. Bir dahaki galata modayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Modalı günler…

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.selmasariguzel.blogcu.comGalata Moda cevir Kaydet kadin17821
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Galata Moda ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Galata Moda yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi