Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hac Cemil Kapkapcı

1904 yılında Erbil kalesinin Tophane mahallesinde dünyaya gelmiş, uzun zaman Erbil Kerkük arasında Kapkap ticaretinde çalışmış iyi kapkap ustası olduğu için kendisine kapkapcı soyadı verilmiştir.

1912 senesinden beri mevlitlerde okuyarak ve büyük Sanatkar Şahaba dan çok şeyler öğrenerek iyi bir makamcı olmuştur, sesinin güzel ve yüksek olması nedeniyle çok sanatkarlar karşısında cüret edip okuyamazdı. Merhum Türkiye, Mısır ve Suriye yi ziyaret ederken birçok meşhur şarkıcılarla tanışma şansı olmuştur Umkalsum, Ferid el atraş ve vedi el safi gibileri.

Merhumun en beğendiği sanatkarlardan Kerkük’ten İzzettin Nimet, Muhammed Rauf ve İbrahim Rauf, Erbilden ise Haydar Abdurahman, Mişko ve Nürettin assaflı.

Kapkapcı 1958 senesinde Kabayı ziyaret etmiştir, son günlerde çocukları başka memleketlerde yerleştikten sonra kendisi yalnız başına Erbil kentinde kalmış ve 1996 yılında birçok eser terk ederek Allah’ın rahmetine kavuşmuştur. Hac Cemil Kapkapcı cevir Kaydet biyografi7493
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hac Cemil Kapkapcı ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hac Cemil Kapkapcı yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi