Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Halit Zabun

1912 yılında Gümüşhanede doğan Halit Zarbun, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Bir süre serbest avukatlık yapan Zarbun, Demokrat Partinin Gümüşhane’deki kurucuları arasında yeraldı. TBMMde 9 ve 10uncu dönemlerde milletvekilliği yapan Zarbun, 1961-1965 yıllarında Cumhuriyet Senatosunda Gümüşhane senatörü olarak yer aldı. Halit Zarbun, 12 Eylül 1980den sonra kurulan Danışma Meclisinde de Gümüşhane üyesi olarak görev yaptı. Evli olan Zarbun, Anayasa Mahkemesi üyeliği, Ankara Çimento Sanayi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliklerinde de bulundu.6 Mayıs 2001 tarihinde Ankarada öldü.9 Mayıs 2001 tarihinde Gümüşhanede toprağa verildi.

HAKKINDA YAZILANLAR

Meclis bir rengini daha kaybetti
Hürriyet 7 Mayıs 2001

Gümüşhane eski milletvekili ve senatörlerinden Halit Zarbun, tedavi gördüğü Ankara Bayındır Hastanesinde vefat etti. Gazetemizin sahibi Aydın Doğanın eşi Sema Doğanın da dayısı olan Zarbun için yarın 09.30da eski üyesi olduğu Anayasa Mahkemesi önünde, 12.00de de TBMM önünde törenler düzenlenecek. Daha sonra Gümüşhaneye gönderilecek cenaze 9 Mayıs Çarşamba günü, Kemaliye Camiinde kılınacak öğle namazının ardından, kendi isteği üzerine Gümüşhanedeki aile kabristanında toprağa verilecek. Halit Zabun cevir Kaydet biyografi7280
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Halit Zabun ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Halit Zabun yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi