Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hilmi Güler

58. VE 59. HÜKÜMET ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI HİLMİ GÜLER

Mehmet Hilmi Güler, 1949 yılında Orduda doğdu.
İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Orduda tamamlayan Güler, 1972 yılında ODTÜden Metalürji Mühendisi olarak mezun oldu. Güler, aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora yaptı. Dr. M. Hilmi Güler, bazı üniversitelerde asistan ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.
Daha sonra Türk Uçak Sanayii T.A.Ş-TUSAŞta proje mühendisi ve grup başkanı, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu-TÜBİTAKta uzman müdür, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Güler, aktif olarak bilimsel ve teknik araştırma projeleri yürüttü.
Güler, Ereğli Demir ve Çelik Sanayii T.A.Ş, İGDAŞ gibi resmi kurum ve özel sektör kuruluşlarında yönetim Kurulu Üyesi, Murahhas Aza ve Genel Koordinatör olarak çalıştı.
Güler, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) ve Etibankta Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.
Evli ve iki çocuk babası olan ve İngilizce bilen Dr. Mehmet Hilmi Güler, Araştırma ve Geliştirme, Yatırım, Proje Yönetimi, Şirketlerin Yeniden Yapılanması ile Etkinlik ve Verimlilik konularında danışmanlık yaptı.
Güler, 3 Kasım seçimlerinde Ordudan milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. Hilmi Güler cevir Kaydet biyografi7285
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hilmi Güler ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hilmi Güler yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi