Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hilmi Yavuz Ile Doğu'ya Ve Batı'ya Yolculuk

Kanatları Batı felsefesine de Doğu hikmetine de alabildiğine açık bir "bakış kuşu" o. Şeyh Galib de Nietzsche de Edward Said de Kemal Tahir de Nazım Hikmet de Asaf Halet Çelebi de Gazali de Grunebaum da İtalo Calvino da Fuzuli ve Sümbül Sinan da onun söylemekten hoşlandığı tabirle miras olarak "temellük ettiği" engin dünyanın sınırlarından ayarttığı nöbetçiler. Onların ve daha nicelerinin tuttuğu fenerle yıllar yılı kültürün ve hakikatin atlasında tadımlık yolculuklara çıkarttı okuyucusunu Hilmi Yavuz.
Elinizdeki kitapta Hilmi Yavuz 'un bu renkli sepetinden devşirilmiş yeni tadımlıklar bulacaksınız. Ama bu defa yazan değil konuşan Hilmi Yavuz 'u bulacaksınız karşınızda. Üzülmeyin hemen. Hilmi Yavuz sadece has bir kalem ehli değil aynı zamanda tadı eski zaman tavanlarına hevenkler gibi asılı kalmış has sohbetlerin de adamıdır. Ve göreceksiniz konuşurken de şiir yazar felsefe yapar o.
Mustafa Armağan Hilmi Yavuz Ile Doğu'ya Ve Batı'ya Yolculuk cevir Kaydet kitap68092
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Hilmi Yavuz Ile Doğu'ya Ve Batı'ya Yolculuk' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hilmi Yavuz Ile Doğu'ya Ve Batı'ya Yolculuk ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hilmi Yavuz Ile Doğu'ya Ve Batı'ya Yolculuk yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi