Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hüseyin Rauf Orbay

Trablusgarp Valiliği ve Ayan Meclisi Üyeliği yapmış olan Mehmet Muzaffer Paşanın oğludur. 1881 yılında İstanbulda doğdu.Deniz Harp Okulunu ve Mühendishaneyi 1899da bitirdi. Amerika, İngiltere, Almanya vs. ülkelerde çeşitli dış görevlerde bulundu. Trablusgarp ve Balkan Savaşlarına katıldı. Birinci Dünya Savaşında İran ve Irakta Osmanlı Teşkilat-ı Mahsusasının bir görevlisi olarak askeriyede bulundu. Daha sonra yarbay rütbesi verilerek Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığına atandı.

TBMMnin altıncı döneminde Kastamonudan milletvekili seçildi. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük bir güven kazandı ve 1942de Londra Büyükelçiliğine getirildi. Bu görevden de 1944 yılında kendi isteğiyle ayrıldı ve bir daha devlet görevi kabul etmedi. Kendi halinde yaşadı ve 1964 yılında İstanbulda hayatına son verdi. Hüseyin Rauf Orbay cevir Kaydet biyografi7101
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hüseyin Rauf Orbay ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hüseyin Rauf Orbay yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi