Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları Ve Hikmet

Hz. Ali Peygamberimizin amcası Ebu Talib 'in çocuklarında biri olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren Hz. Peygamber 'le birlikte olma ayrıcalığına sahip olan önemli bir kişiliktir. Hz. Peygamber 'in Ebu Talib ailesiyle ilişkisi diğer amcalarından farklıdır. Zira doğmadan babasını altı yaşındayken annesini ve sekiz yaşındaykende hamisi olan dedesini kaybeden Muhammed bundan sonra evleninceye kadar hayatını Ebu Talib 'in evinde geçirmiş Ebu Talib 'in hanımından özel bir ilgi görmüş onu annesi kabul edecek kadar kendisine saygı duymuştur. Hz.Peygamber 'in evlendikten sonra maddi durumu bozulan amcasına katkı sağlamak amacıyla Ali 'yi evine alması ve onun bakımını üstlenmesi bu iyi ilişkilerin göstergesidir.
Hz. Ali 'nin ahlak abidesi Hz. Peygamber 'den azami derecede etkilendiği muhakkaktır. Zaten kitapta yer alan metinlere bakıldığında İslam 'ın yücelttiği ve Hz. Peygamberin kişiliğinde yansıttığı ahlaki değerlerin onun düüncesinde ve hayatında da canlı bir şekilde yaşadığını görürüz. Kuşku yok ki Hz. Peygamber seçkin arkadaşlarının hepsinin hayatında köklü değişimler ve etkiler meydana getirmiştir ancak çocukluğundan itibaren Hz. Peygamber 'in en yakınında bulunan ve İslam davetinin her aşamasını yakından takip etme imkanına sahip olan Hz. Ali 'nin kişiliği ve duygu dünyası üzerinde meydana getirdiği etkiler çok daha farklı olmuştur. Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları Ve Hikmet cevir Kaydet kitap68414
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları Ve Hikmet' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları Ve Hikmet ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları Ve Hikmet yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi