Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Mühendislik Ve Fizikte Matematik Metodları

Özellikle öğretimin Türkçe yapıldığı Üniversitelerimizde yaşanan Türkçe kaynak kitap sorusunun çözümü için son zamanlarda yaşanan gelişmeler umut verici olmakla birlikte henüz yeterli olmaktan uzaktır.Bu genel problemlerden etkilenen derslerden biri de hiç şüphesiz ki fizik ve matematik metodlardır. Matematiğin doğal bilimi olan fizik için öenmi ise bu konuyu daha da çarpıcı kılmaktadır.

Sorunun çözümüne bir alternatif olması amacı ile hazırlanmış bu kitap Erciyes Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde haftada dört saat olmak üzere üç ve dört yarı yıllarda okuttuğum fizik te matematik metodlar derslerinin ders notlarının derlenmesiyle oluşmuş bulunmaktadır. İncelendiğinde görüleceği üzere kitabın hazırlanışında kitabın sonuna eklenen kaynaklardan geniş ölçüde öğrencinin kolayca anlayabileceği basitlikte özgün ifadeler kullanulmıştır. Ayrıca konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla her konu yeterli sayıda ve çoğunlukla derleme ve örnek problemle zenginleştirilmiş konu sonuna da öğrencinin kendini sınayabileceği özellikte tamamen derleme problemler eklenmiştir.

On konuyla sınırlı tutulan pragrafta konular özellikle fizik öğrencilerinin kuantum mekaniğe klasik mekanik elektromagnetik teori derslerde karşılaşabilecekleri matematiksel orjinli problemleri çözümüne yardımcı olabilecek biçimde seçilmiş bununla birlikte mühendislik öğrencilere yardımcı olması amaçlandırılmıştır ve. Son olarak gerek bu kitabın yazımı gerek se diğer çalışmalarım süresince beni sabırla destekleyip anlayış gösteren eşim ve oğullarıma teşekkür eder ayrıca anne ve babama şükranlarımı sunarı.

Prof. Dr. Ş. Coşkun ÖNEM Mühendislik Ve Fizikte Matematik Metodları cevir Kaydet kitap69073
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Mühendislik Ve Fizikte Matematik Metodları ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Mühendislik Ve Fizikte Matematik Metodları yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi