Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Nüzul Sırasına Göre Kur'an- ı Kerim'im Türkçe Anlamı (meal Ve Sözlük)

Hamd alemlerin Rabbi Allah 'a mahsustur. Salat ve selam son elçisi Hz. Peygamber 'in onun temiz ev halkı şerefli ashabı ve onun gösterdiği yolu izleyenlerin üzerine olsun.
Bilindiği üzere Kur 'an-ı Kerim 'in iki sıralaması var: Biri surelerin tertip sırası diğeri nüzul sırası. Toplandığı ilk günden bu yana tertip sırası esas alınmıştır. Bu sıranın tesadüfi olmadığını biliyoruz. Kur 'an 'ın nüzul şeklini vahy toplanması kelimelere nokta ve hareke konması gibi konuları ele alan müellifler güvenilir rivayetlere dayanarak bu sıralamanın bizzat Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.) tarafından düzenlendiğini yazmaktadırlar. Hz. Peygamber (s.a.) 'e de bu tertipte izlenen sıralamayı bizzat vahy meleği Cebrail dikte ettirmiştir. Dolayısıyla mevcut sırada yani tertipte bir vahy müdahalesi vardır ve bunun değiştirilmesi düşünülemez. Nüzul Sırasına Göre Kur'an- ı Kerim'im Türkçe Anlamı (meal Ve Sözlük) cevir Kaydet kitap69065
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Nüzul Sırasına Göre Kur'an- ı Kerim'im Türkçe Anlamı (meal Ve Sözlük)' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Nüzul Sırasına Göre Kur'an- ı Kerim'im Türkçe Anlamı (meal Ve Sözlük) ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Nüzul Sırasına Göre Kur'an- ı Kerim'im Türkçe Anlamı (meal Ve Sözlük) yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi