Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Iksv Başladı...

"400">İKSV BAŞLADI

İksv geçen hafta başladı. Bir sinema sever olarak heyecanla beklediğim günler geldi. Bir gün sinemayı izlemeyi sevmekten öte, o atmosferin içinde yer almak istediğimi fark ettim. Bunu yıllar öncesinden biliyordum, fakat bazen zaman içinde yaşadıklarımız kendimizi dinlememize engel oluyor.

Karşımıza çıkan insanların bize kattıkları çok şey var. Fark etmemiz, unuttuğumuz şeyleri hatırlatmak gibi. Bazı görevleri yerine getirdikten sonra da evrenin akışında kaybolup gidiyorlar. Onların yüreğimiz de hep ayrı bir yeri kalıyor. Sinemanın sevgiden öte bir aşk ve benim dünyam olduğunu bana hatırlatan kişi gibi. Onun sayesinde eğitim almaya karar verdim. O eğitim bana sinema da oynama fırsatı verir mi bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki müthiş bir mutluluk içinde olduğum. Ödül törenlerini izlerken benim beğendiğim oyuncuların, yönetmenlerin seçilmesi ekranın diğer tarafında yüreğimi hayallere, isim veremediğim duygulara sürüklüyor.

İksv’nin açılışında izlediğim bir aşk filmini sizinle paylaşmak istiyorum. ‘Welcome’ Fransız yönetmen Philippe Lioret’in filmi. Sinema tarihinde benzeri görülmemiş tartışmalar yarattı. Calais’de göçmenlerin El Doradosu olarak adlandırılan İngiltere’ye geçmek için yaşadığı insanlık dışı muameleleri beyaz perdeye yansıtıyor. Bu film gösterime girdikten kısa bir süre sonra, evlerinde kaçak göçmen besleyen veya yardım edenlere 30$ dan 5 yıla kadar uygulanan ceza değiştiriliyor. Tabii bu film de başka bir konu daha var. Benim izlerken aklıma gelen ilk soru ‘sevdiğim dediğin bir kadın veya erkek için en fazla ne yaparsın?’ bu filmde iki ayrı aşk öyküsü var. Onyedi yaşında bir gencin aşkı için, müthiş mücadelesi anlatılıyor. Sadece bu azmi, hırsı ve insanın isteği karşısında ki o tutulamaz başarıyı görmeniz için bu filmi öneririm. Fransız bir adamın bu genci tanıdıktan sonra değişen dünyası…Belki değişen değil, farkındalığı yaşaması.

Bizim hayatımızı değiştirmek için gelenler gibi. Nerde bitmesi gerektiğine biz karar veriyoruz. Bu karar da daha önceki tecrübelerin ve o kişiyle alacak vereceğimizin kalmaması büyük etken. Biten hiç birşeye üzülmeyin size kattıklarına bakın, eğer görevi bitmemişse geri dönecektir. Yeni enerjiler hep bizi bulacak.

‘ Aşk öyle bir şeydir ki, nadiren kibardır ve asla tutarlı değildir.’

Ebru Ziyanak
ebruziyanak@hotmail.com


var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));


try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-2614683-1");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {} Iksv Başladı... cevir Kaydet kadin17407
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Iksv Başladı... ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Iksv Başladı... yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi