Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Il Han özay

İl Han ÖZAY ilkokuldan sonra orta ile yüksek öğreniminin tümünü İstanbul ve Romada İtalyan okullarında yaptı. Mezun olduğu "La Sapienza" Üniversitesinde önce Prof. Dr. Antonio Lefevre dOvidio de Clunieres ile Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Hukuku dalında Karasuları konulu Hukuk, daha sonra da Prof. Dr. Guiseppe Vedovato ile Kurumlar Tarihi’nde Türkiye’nin Anayasal Gelişmesi konulu bir tezle Siyasal Bilimler Doktoru unvanlarını elde etti. Hukuk Fakültesi öğrenciliği sırasında, üstün başarıları nedeniyle CIVIS altın madalyası ile ödüllendirildi. Madalya kendisine zamanın Cumhurbaşkanı Giovanni GRONCHI tarafından Quirinale sarayında yapılan özel bir törenle verildi. 1972-1973 Akademik Yılında Roma Üniversitesinde İdare Hukuku asistanı olarak görev aldı ve Prof. Dr. Massimo Severo Giannini ile çalıştı. Daha önce, kısa bir süre İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Enstitüsünde uzman olarak görev yapmış Ord. Prof. Dr. Sıddık Sami ONAR’ın arzusu üzerine İdare Hukuku Kürsüsünde asistanlığa geçmişti. 1983-1984 Ders yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Fulbrigt programı çağrılısı olarak gittiği bu ülkenin Harvard Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi (Harvard Law School) konuk öğretim üyesi görevinde bulundu. Prof. Dr il Han ÖZAY halen 1981 yılında doçentliğe yükseldiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İdare Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Kendisi aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku ve İlimleri Ord. Prof. Dr. Sıddık Sami ONAR Araştırma-Uygulama Merkezi Müdürüdür.

İl Han ÖZAY, Avrupa Kamu Hukuku Merkezi tarafından Avrupa Birliği Anayasasını hazırlamak üzere oluşturulan Çekirdek Komisyonu üyeliğine de seçilmiş ve çalışmalara aktif bir şekilde katılmıştır.

Kendisi, Sayın Cemil Çiçek’in önerisi üzerine 09 Eylül 2003’te, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine de, ek görev olarak atanmıştır. Il Han özay cevir Kaydet biyografi7288
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Il Han özay ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Il Han özay yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi