Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Islam'la Yüzleşen Batı

İnancına bağlı bir Hıristiyan Kur 'an 'a ve Peygamber Muhammed 'e karşı olamaz tıpkı bir Müslümanın Mesih 'in sırrına karşı olmadığı gibi. Aynı şekilde Müslümanlar Hıristiyan inancını paylaşmaksızın İsa 'yı yüceltirler ve onun Allah 'ın nezdindeki seçkin yerini kabul ederler. Peki aynı şekilde Hıristiyanlar da Müslüman inancını paylaşmasalar bile Kur 'an 'ın Allah kelamı Muhammed 'in de O 'nun elçilerinden biri olduğunu kabul edemezler mi? Kabul etmek zorunda değiller mi?
Fransa ve Doğu arasındaki ilişkileri hatırlatın De Gaulle: Akdeniz 'in diğer tarafında gelişme yolunda olan ülkeler ve ülkelerin bir medeniyeti kültürü insancıllığı ve bizim endüstrileşmiş toplumlarımızda kaybolma sürecine girmiş insani ilişkiler vardır. Eğer biz büyük medeniyetlerin beşiği olan Akdeniz 'in çevresinde Amerikan modeline benzemeyen ve insanın araç değil amaç olacağı endüstriyel bir medeniyet kurmak istiyorsak kültürümüzü çok geniş bir şekilde onların tamamına açmamız gerekir. Islam'la Yüzleşen Batı cevir Kaydet kitap68097
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Islam'la Yüzleşen Batı' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Islam'la Yüzleşen Batı ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Islam'la Yüzleşen Batı yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi