Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Islam Kerimov

İslam Kerimov, 30 Ocak 1938de Semerkandda doğmuştur. İki ayrı dalda yüksek öğrenim görmüştür. Birincisi mekanik mühendisliği, diğeri de iktisadî ilimlerdir. Çalışma hayatına, Taşkentteki bir işletmede usta vekili olarak 1960 yılında başlamıştır. Sık sık aynı işletmede usta, teknisyen ve mühendis olarak görev yapmıştır. Ayrıca 1961de Taşkent Uçak Tesisleri Kompleksinde mühendis olarak görev almıştır.

Özbek Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Planlama Teşkilatında uzman yardımcısı iken, 1966da Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Planlama Komitesi Başkan Vekilliğine yükseldi. 1983 yılında Özbek Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına tayin edildi. 1986da Özbek Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığına ve Devlet Planlama Komitesi Başkanlığına tayin edildi. 1986 yılı içinde Özbekistan Komünist Partisinin Merkezî Komitesinde birçok yönlendirici makamları işgal etti.
24 Mart 1990da parlamentodan cumhurbaşkanı seçildi. Bir yıl sonra Özbekistan halkı Özbekistan Halk Demokratik Partisinin başkanı olan İslam Kerimovu 29 Aralık 1991de Bağımsız Özbekistan Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığına çok büyük bir çoğunlukla seçti. Islam Kerimov cevir Kaydet biyografi6893
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Islam Kerimov ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Islam Kerimov yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi