Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Jazz Jackrabbit 2

Boyutu:10.5 Mb

İşletim Sistemi:Windows95/98/XP

Dil:Ingilizce

Açıklama:
jazz jackrabbit epic games tarafından üretilen, 1998 yapımı güzel bir platform oyunudur. oyunda çeşitli silahlarla karşımıza çıkan düşmanları etkisiz hale getirmemiz gerekiyor. kullanabileceğimiz iki karakter var. bunlar yeşil tavşan jazz onun küçük kardeşi spaz. hikaye jazz onun azılı düşmanı devan shell arasında geçiyor: devan shell, çok gizemli bir zaman makinesi inşaa eder carrotus gezegenini yok etmek için geçmişe yolculuk yapar. jazz spaz, devan'ın şeytani planlarını engellemek için zaman kapısıyla onun peşine düşerler. eğer başarısız olurlarsa belki asla doğmayacaklar! başka bir hikayeye göre devan shell, jazz'ın evleneceği eva earlong'un evlilik yüzüğünü çalar yüzükle birlikte geçmişe gider. yüzük olmadan jazz'ın eva ile evlenmesi mümkün değildir.

oyun tek kişilik veya çok kişilik oynanabiliyor. bölümden tanesi kapalı (kısıtlanmış), sadece "shareware demo" isimli bölümü oynayabiliyoruz. bölüm parçadan oluşuyor son parçadaki patron canavar ölünce oyun bitiyor. yol boyunca değişik yaratıklarla karşılaşıyoruz. yol kenarındaki tabelalar, yanında durunca oyun hakkında bazı bilgiler veriyor. işte size oyun hakkında birkaç ipucu :

topladığınız havuçlar enerjinizi artırır.
kontrol noktaları kaldığınız yeri kaydeder. eğer canınızı kaybederseniz buradan başlarsınız.
kilitli hediye bölümleri açmak için madeni paraları toplamanız gerekiyor.

karakter özellikleri

ilk olarak jazz'dan bahsedelim: jazz kulaklarını pervane gibi kullanarak havada kalma özelliğine sahiptir. tabii yoruluncaya kadar, bir süre sonra aşağıya düşüyor. diğer bir özelliği shoryukene benzer bir şekilde yukarıya sıçraması. şekilde normal sıçramadan biraz daha yukarıya çıkıyor. ayrıca sıçrayış saldırı niteliği taşıyor. spaz'a gelince, havada ikinci bir sıçrayış yaparak normalden daha yükseğe çıkabiliyor. yükseklik olarak avantaj gibi gözükse jazz ile kıyaslandığında hemen hemen aynı seviyede oluyor. spaz'ın bir başka özelliği kayarak saldırı yapması. önüne çıkan canavarları şekilde öldürebiliyor sonunda yerle temas halindeyse sıçrayarak hareketi bitiriyor.

çok oyunculu bölümler

party mode'da arkadaşlarınızla yada internet üzerinden yabancı oyuncularla oynayabilirsiniz. çok oyunculu bölümlerde genellikle özel bölümler oynanıyor canavar bulunmuyor. klavyeden oyuncu oynayabiliyor. "options/controls" bölümünden kontrol tuşlarını ayarlamak mümkün. ayrıca ekranın bölünmesi her oyuncunun kendi ekranından oyunu takip etmesi güzel bir özellik. toplam tane oyun çeşidi var. shareware sürümünde içlerinden sadece treasure hunt'ı oynayabiliyoruz. oyun içerikleri şöyle:

1.- cooperative
standart oyun bölümlerini takım olarak bitirmeye çalışıyoruz. bölümün bitmesi için herhangi bir oyuncunun çıkışa ulaşması yeterlidir.

2.- battle
bu oyunda, farklı noktalardan başlayan oyuncular birbiriyle savaşıyor. amaç rakipleri yok etmek! oyunun bitmesi için gerekli öldürme sayısına ulaşmanız lazım. oyun kurulurken sayı ayarlanabiliyor.

3.- race
bu oyunda hızlı olmak gerekiyor. kazanmak için bölümü diğerlerinden daha önce bitirmelisiniz. son turu önde kapatan yarışı kazanıyor.

4.- treasure hunt
oyunun amacı 100 değerli taşı daha kısa zamanda toplamaktır. değerli taşlar toplanınca, oyunun bitmesi için çıkışa gitmek gerekiyor. kırmızı taş yeşil taş mavi taş değerindedir.
** standart oyun esnasında 100 taş toplarsanız fazladan hak kazanırsınız.
5.- capture the flag
düşman üssündeki rakip bayrağı kendi üssünüze taşımanız gerekiyor. gerekli sayıda bayrak alan takım oyunu kazanır.

oyunda dil desteği mevcut, ancak yazık türkçe desteklenmiyor.

minimum sistem gereksinimleri


29.99 fiyatında tam sürümünü alırsanız değişik silah özel kalkan kullanabilirsiniz. ayrıca kapalı olan single player bölümü parti modu açılır. oyunu aldığınızda "the jazz creation station!!" isimli bölüm düzenleyici birlikte geliyor.

jazz-jackrabbit-2-programi_indir40974

Programını indir dosyalar40974
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi