Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


JkDefrag

Boyutu:392 Kb

İşletim Sistemi:Windows2000/2003/XP/Vista

Dil:Ingilizce

Açıklama:
disklerinizdeki dağılmış dosya parçalarını birleştirerek disklerinizin performansını ömrünü artırmaya yarayan dosya birleştirme (defrag) yazılımları arasında oldukça başarılı olan, ücretsiz küçük boyutlu bir programdır.

jkdefrag, ücretsiz olmasına rağmen, alanındaki pek çok ücretli yazılımı bile geride bırakan performansı ile dikkat çeken bir yazılım. windows ile birlikte gelen disk birleştirici diğer benzeri yazılımların yeterince birleştiremediği diskleri başarılı bir şekilde birleştirebiliyor. aradaki farkı önce windows'un kendi disk birleştiricisini kullanıp, sonra jkdefrag'ı çalıştırarak, ekranda görünen disk kümesi haritasından (dosya parçacıklarının disk yüzeyindeki dağılımını gösterir) rahatlıkla anlayabilirsiniz.

yazılımın tek eksiği gelişmiş kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmaması. dosyayı indirip açtığınızda karşınıza adet çalıştırılabilir program çıkar. jkdefrag.exe programı basit bir grafik arayüzden oluşan temel programdır. çalıştırdığınızda bilgisayarınızda takılı olan tüm sabit disklere analiz, birleştirme optimizasyon işlemleri uygulanır. jkdefragcmd.exe dosyası ise yazılımın konsoldan (dos komut satırı) çalışan hali. zamanlanmış görevler ile düzenli olarak programı çalıştırmak veya diğer yazılımlar altında programı çalıştırmak veya programı grafik arayüze ihtiyaç duymadan çalıştırmak isteyenlere hitap ediyor. diğer jkdefragscreensaver.exe .scr dosyaları ise, programın ekran koruyucu şeklinde çalışmasını birleştirme işlemini esnada yapmasını isterseniz kullanabileceğiniz şeklidir.

program profesyonel kullanıcılar için birçok değişken seçeneği sunuyor.
programın kullanımı tamamen güvenlidir. programı istediğiniz anda yarıda bırakabilir, kapatabilirsiniz. diskinizde veri kaybına yol açmaz.

programı kullanmadan önce:
bilgisayarınızdaki tüm gereksiz dosyaları (geçici dosyalar, geçici internet dosyaları vs) silin. konuda sitemizden bazı yazılımlar bulup kullanabilirsiniz.
sisteminizi yeniden başlatın. sayede kullanımdaki bazı dosyalar şişkinleşmiş windows takas alanı serbest kalacak şekilde onlar birleştirilebilecektir.
işlemin daha hızlı olması için virüs koruma programlarınızı sürekli disk işlemleri yapan diğer programları (veritabanı sunucusu vs.) kapatın.
programı zamanlanmış görevlere dahil ederek düzenli aralıklarla (günlük veya haftalık) çalışacak şekilde ayarlayın.
bu şekilde yazılımdan iyi verimle yararlanabilir, bilgisayarınızın hızını disklerinizin ömrünü artırabilirsiniz.

jkdefrag-programi_indir40753

Programını indir dosyalar40753
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:

Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi