Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Kertenkele Mantığı

'Kertenkele mantığı tehlike karşısına baskın olma gayreti halinde güç mücadelesinde alan korumacılığında başkalarını suçlamada "bana benzerse iyi benzemezse kötü" anlayışlarında ortaya çıkar.
Herhangi bir tehlike ile karşılaştıklarında kertenkele mantığı ile hareket edenler başlıca şu tepkileri verir: hemen kavgaya başlama kaçma ve donup kalma. Kertenkele mantığı ve sürüngen sorumluluğu ile hareket edenler kelimenin tam manasıyla sosyal hiyerarşiyle büyük bir aşkla bağlıdırlar. Organizasyon içindeki yerleri ne olursa olsun durumlarına bakmaksızın daima en büyük dinozorun kendileri olduğunu göstermeye çalışırlar.
Kendilerinin baskın olmadıkları durumlarda işi bozmaya çalışırlar. Herhangi bir işletmede aynı statüde olanların rekabeti buna iyi bir örnektir. Bir toplantı kararı konusunda bile görüş birliği sağlanamayabilir; en basit yoldan herkes toplantının kendi odasında yapılmasını isteyerek bir başka biçimde toplantıya katılamayacaklarını bildirebilirler. Katılmama tehdidi gerçekleştiği andan itibaren de işler yürümez. Kertenkele Mantığı cevir Kaydet kitap68783
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Kertenkele Mantığı ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Kertenkele Mantığı yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi