Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Kızların Gömülerek öldürülmesi Ve çok Kadınla Evlilik

Günümüzde İslâm 'ın kadına verdiği değer çerçevesinde pek çok konu tartışılmaktadır. Dinî hassasiyete sahip insanlar, İslâm 'ın kadına verdiği hakların çok önemli olduğunu İslâm öncesinde hiçbir değeri olmayan kadının İslâm 'ın gelişiyle birlikte izzet bulduğunu savunurlar. Hatta zaman zaman abartıya kaçan tasvirler de yaparlar. Câhiliyyeyi yerme bağlamında sıkça üzerinde durulan konulardan biri kız çocuklarının gömülerek öldürülmesi konusudur. Kitapta yer alan ilk çalışma bu konuyu ele almaktadır.
Özellikle yeterli dinî bilgisi olmayan ve dine karşı bir duruşa sahip olduklarını gizlemeyen bazı kimseler İslâm 'ın kadınlara birtakım haklar tanımış olduğunu kabul etmek bir yana ona zulmettiğini savunurlar. Genellikle ideolojik saplantılardan kaynaklanan bu anlayışa sahip insanların en çok üzerinde durduğu konulardan biri çok kadınla evlilik meselesidir. Elinizdeki kitapta yer alan çalışmaların ikisi çok kadınla evliliği çeşitli yönleriyle irdelemekte biri ise Hz. Peygamber 'in çok kadınla evliliğini ele almaktadır. Kızların Gömülerek öldürülmesi Ve çok Kadınla Evlilik cevir Kaydet kitap68455
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Kızların Gömülerek öldürülmesi Ve çok Kadınla Evlilik ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Kızların Gömülerek öldürülmesi Ve çok Kadınla Evlilik yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi