Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Kümes Hayvanlarının Parçalara Bölünmesi

KÜMES HAYVANLARININ PARÇALARA BÖLÜNMESİ

Kümes hayvanlarının pişmişken bölünmeleri oldukça kolaydır. Ama çiğ iken bunları bölmenin kendine göre bir usulü vardır. Bu işi başarabilmek için önce keskin ve ince bir bıçağınızın, bir tavuk kesme makasınızın olması gerekir. Bu iki âlet olduktan sonra artık işinizi rahatça görebilirsiniz.
Önce hayvanın içini, dışını iyice temizleyip tütsüledikten sonra bol akarsuda iyice tıkayınız. Sonra hayvanı mutfak mermerinin üstüne yatırınız. Bıçakla hayvanın diz bölümünü yarınız. Sonra ayaklarını elle tutarak geriye doğru bükünüz. Dayanıklı ve inatçı sinirleri bıçakla keserek ayakları ayırınız. Hayvanın boyun kesimindeki deriyi hafifçe delip çepeçevre kesiniz, sonra bıçakla boyun kemiğini kesip atınız. Hayvanın butlarında gövdeye gelen bölümdeki deriyi bıçakla yarınız. Sonra budu iyice tutarak arkaya doğru bükünüz ve gövdeyi buttan ayırmak için bıçakla eti ve eklemlerin bir bölümünü kesiniz. Sonra tavuk makasıyle budu tamamiyle kesip ayırınız. Aynı biçimde öbür budu da ayırınız. Kanatların göğüse gelen kısımlarındaki deriyi bıçakla kesip ayırınız. Sonra yine makasla kanatları eklem yerlerinden kesip ayırınız.
Tavuk makasını karın boşluğuna sokarak hayvanın göğüs kemiklerini kesiniz. Ellerinizle zorlayarak gövde kemiğini iki yana doğru açınız. Sonra yine tavuk makasıyle hayvanın kemiklerini sırttan keserek ayırınız. Kümes hayvanınız iriyse gövde kemikleri ikiye ayrıldıktan sonra her bir parçayı da ön ve arka bölümlerine ayırmak üzere kesip ikiye ayırabilirsiniz.Kümes Hayvanlarının Parçalara Bölünmesi cevir Kaydet yemektarifleri210799
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Kümes Hayvanlarının Parçalara Bölünmesi ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Kümes Hayvanlarının Parçalara Bölünmesi yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi