Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Kurumlara Sosyolojik Bakış

Aile Ekonomi, Siyaset, Din, Eğitim, İletişim Hukuk, Sağlık, Spor
"Sosyolojinin önemli alanlarından biri olan Kurumlar Sosyolojisi alanında Türkiye 'de kapsamlı ve derli toplu bir kaynak eser bulmanın çok güç olduğunu biliyoruz. Kitabımızın amacı bu konuda kapsamlı ve güvenilir bir eser ile konuya ilgi duyanlara yararlı olmak araştırmacılara ilk elden bir kaynak temin etmek ve bu konudaki temel bilgi ve kaynaklara ulaşılmasını sağlamaktır.
Her bir kurum yazarları tarafından çağdaş düzeyde bu konuda ulaşılan son bilgilerin de ışığında ele alınmaya çalışıldı. Okuyucuyu yeni araştırmalara yönlendirip isteklendirmek ufkunu genişletmek konuyla ilgili yeni; yerli ve yabancı kaynaklara olabildiğince yer vermek her bir kurumu akıcı ve titiz bir dille kaleme almak gibi özellikler de bu kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen değerli meslektaşlarımın dikkat ettiği diğer noktalardı.
Aile ekonomi siyaset din eğitim iletişim hukuk sağlık spor öncelikle bu kitapta ele alınan kurumlardır.
Bu çalışma hazırlanırken kurumların önemi ortaya çıkışı tarihçesi işlevleri kuruma ilişkin temel kavramlar kuruma ilişkin teoriler ve analiz biçimleri kurumlar arası ilişkiler Türkiye 'deki ve diğer toplumlardaki durumlarına ilişkin bilgilere de yer verilmeye çalışıldı."
Prof. Dr. Sevinç Güçlü
Sevinç Güçlü Nurşen Adak Emin Yiğit Kayhan Delibaş Yılmaz Kaplan Nimet Önür Ahmet Talimciler Kurumlara Sosyolojik Bakış cevir Kaydet kitap68785
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Kurumlara Sosyolojik Bakış ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Kurumlara Sosyolojik Bakış yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi