Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Lütfi Yenel

Vestelde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Japonyadaki Sansuinin Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Yenel, Alcatel Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü.

HAKKINDA YAZILANLAR

Dört Sabancı gitti üç profesyonel geldi
Hürriyet 28 Mart 2001

Sabancı Holding, McKinseyin ‘yeniden yapılanma’ kapsamındaki önerisine uyarak, sürpriz değişiklikler yaptı. Yönetim kurulunda üye sayısı 12den 9a indi. Sabancıların üçüncü kuşağından dört kişi yönetimden gitti. Yerlerine Can Paker, Aldo Kaslowski ve Lütfi Yenelden oluşan üç profesyonel geldi.

Hacı Ömer Sabancı Holding, dün yapılan genel kurulunda yönetim kurulunda radikal değişikliklere giderek sürpriz bir çıkış yaptı. Holding Yönetim Kuruluna, Topluluk dışından üç yeni profesyonel üye atanırken, üye sayısı da 12den 9a düşürüldü. Genel Kurulda Yönetim Kuruluna, Türk Henkel Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü TESEV Başkanı Can Paker, TÜSİAD Başkan Yardımcısı, Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEOsu Aldo Kaslowski ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Alcatel Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Alcatel Bölge Başkan Yardımcısı Lütfi Yenel de girdi.

Bir önceki dönemde Yönetim Kurulunda görev alan aile bireylerinden Güler Sabancı, Emine Kamışlı, Suzan Dinçer Sabancı ve Sevil Sabancı ile profesyonel yöneticiler Ayduk Çelenk ile Oğuz Karahan yeni Yönetim Kurulunda yer almadı. Sabancı Holdingin yeni Yönetim Kurulu Sakıp Sabancı Başkanlığında, Sakıp Sabancı, Şevket Sabancı, Erol Sabancı, Ömer Sabancı, Demir Sabancı, Hazım Kantarcı, Nafiz Can Paker, Aldo Kaslowski ve Lütfi Yenelden oluştu. Görev bölümü yapan Yönetim Kurulu, Başkanlık ve Murahhas Üyeliğe Sakıp Sabancıyı, Başkan Vekilliklerine Şevket Sabancı ve Erol Sabancıyı getirdi.

BAĞIMSIZ ÜYELER
Sakıp Sabancı, ‘‘McKinseyle bir yıldır yürüttüğümüz yeniden yapılanma çalışmalarının neticesinde, herbiri vizyonu ve yönetim bilgisiyle uluslararası işdünyasında kendilerini kanıtlamış bulunan Paker, Kaslowski ve Yenel bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak seçildi’’ dedi. Paker, Kaslowski ve Yenel, Sabancı Grubu dışındaki asli görevlerini bırakmayacak. Bu üç profesyonel, birikim ve tecrübelerini Sabancı Grubuna da yönetim kurulunda aktaracak. Sakıp Sabancı, gazetecilerin Yönetim Kurulundan çıkanlar arasında Sabancı Ailesinden isimler olduğunu hatırlatması üzerine, onların zaten dolu dolu görevleri olan insanlar olduğunu söyledi. Sabancı, ‘‘Mesela Güler Sabancı... Dolu dolu koşması lazım. Arjantinden Brezilyaya, Kuzey Amerikadan Almanyaya dolu dolu işleri var’’ dedi. Lütfi Yenel cevir Kaydet biyografi5350
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Lütfi Yenel ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Lütfi Yenel yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi