Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Mars'a Gidiyorum

"400">

MARS’A GİDİYORUM

Fazla bir anlam yükleme telaşında değilim yeni bir “yıl”a. Çünkü her sabah umutlu kalkıyorum, güzel olan her şeyin yakınımda olması için.

2008 benim için on üzerinden 8’lik bir seneydi.

Peki, 8’lik 2008’den neler öğrendim?

1- Hızlı yaşamayı bırak.

Deli gibi dışarıda, gecelerde olmak daha çok yalnızlaştırıyor insanı. Bir filme ya da herhangi bir konsere gideceksem iki kere düşünüyorum. Gerçekten gitmek istiyor muyum diye?
Bir de bir ortamda bulunurken mutsuzsam, keyif almıyorsam, o ortamdan ayrılıyorum. Mışıl mışıl sıcak yatağımda uyumayı tercih ediyorum

2- Uyu.

Uzun bir süre üç dört saat uykunun bana iyi geleceğini düşünerek yaşadım. Okuduğum her makale sağlıklı düşünebilmek için 7 saatlik bir uykunun gerekli olduğunu söylüyordu. Gerçektende öyleymiş. Eskisine göre daha sağlıklı düşünüyorum şimdi Uykusuzluğa paydos.

3- İyilik yaparken iki kere düşün.

Çoğu zaman karşımızdaki yaptığımız iyiliğin yükünü taşıyamayacak kadar avanak olabiliyor çünkü. Çıkarları için yaşayan insanlar artık iyilik yapmıyorum.

4- Dostluklar hemen kurulmaz.

Gerçek dostlukların öyle hemen kurulmadığını anladım. Hayal kırıklığı yaşamanız kaçınılmaz oluyor. En iyi dostluklar için sanırım bir 4-5 sene gerekiyor. Ortak paydalar, paydasızlıklar.. Bol anı yaşamak, tüketmek gerekiyormuş. İnsanların duyguları çeşit çeşitmiş çünkü anı anına uymazmış. Bugün varlarmış, ama yarın da yokmuşlar.

5- Açık ol.

Bazen bu huyum patavatsızlık olarak algılansa da daha fazla açık olma çabasındayım. Yalansız, dolansız, hilesiz ve kuralsız…

6- Az tv bol film.

Tv gerçekten hipnotize ediyor beni. Karşısında alıklaşıyorum. Uzun bir süredir –ki bu süre bir 6 yıla tekabül ediyor- dizi izlemiyorum. İzleyemiyorum. Dün iki film izledim arka arkaya çok iyi geldi. Dinginleştim.

7- Sevişme sev!!!

Sevmeden sevişmek yaralıyormuş insanı. İki et, iki soluk, olmanın ötesine geçemiyormuşsun. Severek sevişmeyi öğrendim. Sevmeyi de.

8- Farklı ol.

Bir iz bırakmak istiyorsam hayatta sürünün bir parçası olmamakla başlamalıyım işe... Farklı olmak, aykırı olmak demek değil elbet. Özgün olmak için ruhumu dinliyorum. Ruhlar yalan söylemiyormuş.

9- Kocaman hayaller kur.

Kurduğum hayaller enteresan bir şekilde, olması gerektiği anlarda hep gerçek oldu. Hayallerimin çapını genişlettim. Hatta artık çapları yok diyebilirim. Marsa gideceğim göreceksiniz

10- Şükret.

Elimdekilerin kıymetini biliyorum. Bu sene daha çok şükrettim elimdekiler için. Daha sıkı sarıldım sevdiklerime. Daha çok “seviyorum”, dedim. Gözlerimi kapayıp, binlerce kez şükrettim.


Şimdi 2009’a hazırım.

Tüm kırgınlıklarımı geride bıraktım..

Ben Mars’a gidiyorum peki ya siz?

Hala aynı koltukta, mandalina mı yemektesiniz?

Şimdi kalkma zamanı o koltuktan..

Mutlu olmak için.

Mutlu yıllar..

Kemal Hamamcıoğlu
kemal@cosmoturk.com


Mars'a Gidiyorum cevir Kaydet kadin16216
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:



Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki: Mars'a Gidiyorum' />
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Mars'a Gidiyorum ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Mars'a Gidiyorum yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi