Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Mozilla Firefox (İngilizce)

Boyutu:7.16 Mb

İşletim Sistemi:Windows2000/2003/XP/Vista

Dil:Ingilizce

Açıklama:
üreticiden ödüllü tarayıcı firefox eskisinden çok daha iyi. internette güvenle gezin; firefox sizi virüslerden, casus yazılımlardan kendiliğinden açılmaya çalışan can sıkıcı pencerelerden korur. başarımdaki artışın, kullanımdaki kolaylığın tadını çıkarın. yola koyulmadan önce ayarlarınızı sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını firefox'a aktarmak çok kolay. firefox'u inndirin internetten daha fazlasını edinin...

daha iyi internet deneyimi
firefox; virüsleri, casus yazılımları istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir. firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. üstelik sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla firefox'a aktarıp kullanabilirsiniz. sekmeli tarama, canlı yer imleri bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.

kullanımı kolay, yönetmesi zevkli
firefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır. kolay anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar. içe aktarma sihirbazı aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı parolalarınızı firefox'a aktarabilirsiniz. ileri düzeydeki kullanıcılar araç çubukları, eklentiler temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.

otomatik güncelleme
yeni güncelleme sistemi sayesinde taze güvenlik özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. firefox ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce inndirir kurulmaya hazır olduklarında size haber verir.

sekmeli tarama

aynı pencerede birden çok pencereyi anlı olarak açmak için sekmeleri kullanın; zorlanmadan ileriye geriye hareket edin. ilgili sayfaları yan yana tutmak için sekmeleri tutup taşıyın.

gelişen açılır pencere engelleyici
firefox'un açılır pencere engelleyicisi daha fazla sayıda istenmeyen pencereyi açılmadan yakalamak üzere geliştirildi.

bütünleşik arama
bütünleşik arama çubuğu sayesinde gözde arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin.

daha güçlü güvenlik
firefox olası casus yazılım, solucan virüs tehdidine karşı kapıları kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir. firefox geliştiriciler topluluğu gün saat boyunca sizin karşılaşabileceğiniz güvenlik tehditlerini yakından takip ederek, güncellemeler aracılığıyla güvende kalmanızı sağlar.

özel veri temizliği
yeni tasarlanan özel verileri temizleme aracı sayesinde kişisel gizliliğinize uzattırmayın. tek bir tıklamayla tarama geçmişini, çerezleri, form girdilerini parolalarınızı kapsayan tüm özel verileri silin.

canlı yer imleri
beğendiğiniz site günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun. canlı yer imleri sayesinde internetteki güncel içeriğe ulaşın.

firefox'u özelleştirin
araç çubuklarından yeni düğmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun tarayıcınızın görünümünü baştan aşağıya değiştirmek için istediğiniz bir temayı kullanın... firefox istediğiniz şekilde görünür, istediğiniz biçimde çalışır.

yeni kuşak web desteği

yenilikçi web teknolojileri servisler size daha zengin bir deneyim sunar. açık web standartlarını destekleyen firefox, teknoloji alt yapısını kullanarak çalışan araçları kullanmanıza olanak sağlar.

firefox'un özellikleri
yeni güncelleme sistemi
artık firefox'u güncellemek için onu baştan inndirmeye gerek yok. firefox, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri inndirerek güncelleyecek. bu, kullanıcıya hem zaman kazandırıyor, hem güvenliği artırıyor, hem bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.

güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor. eklentiler tek tek toplu olarak güncellenebiliyor.

özel veri temizleme aracı
özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, dosya inndirme kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor. işlem kullanıcı tarafından kısayolla kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.

taşınabilir sekmeler
firefox'ta sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor. öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler yenilikler yapılmış durumda.

hızlanan ileri geri hareket

daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ileri düğmelerine basılır basılmaz sayfalar ekrana yansıyacak. çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor.

yeni seçenekler menüsü
araçlar seçenekler yolu izlenerek açılabilen "seçenekler" menüsü yeniden tasarlandı. içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ayarları değiştirmek artık çok daha kolay.

resim simgeleri

firefox'ta resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor. sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.

ftp erişimi
ftp'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa firefox kullanıcı adı parola soruyor.

svg, css2 css3 desteği
firefox ile birlikte svg (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor. desteğin arttığı teknolojiler arasında javascript 1.6, css2 kısmi olarak css3 var.

bozuk siteleri bildirme aracı
araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.

ve diğerleri...
mac ile artan uyumluluk
rss beslemelerini otomatik algılama
hata iletişim kutuları yerine hata sayfalarının açılması
flash canlandırmalarının neden olduğu istenmeyen pencerelerin açılmasının engellenmesi
daha hızlı sayfa açma daha bellek kullanımı
ortadan kaldırılan binlerce irili ufaklı hata

firefox'un temel özellikleri

sekmeli tarama
istenmeyen pencereleri engelleme
bütünleşik arama
canlı yer imleri
özelleştirilebilme olanağı
güvenli hızlı tarama

yazılımın sürümündeki değişiklikler
daha iyi bir web deneyiminin tadını çıkarın

firefox çevrimiçi deneyiminizi daha etkin kılmaya yardımcı olacak yeni özelliklerle birlikte geliyor.

web'de güvenle yaşayın
firefox'un casus yazılımlara, virüslere istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına yemleme (ing. phishing) koruması eklendi.

tarayıcınızı kendinize uydurun
firefox'u zenginleştirmek için binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçin. bu, firefox'u kendi tarayıcınız hâline getirmenin kolay yolu.

editörden
mozilla firefox, ınternet explorer'ın büyük rakiplerindendir. çoğu kişi mozilla firefox'un ınternet explorer'dan daha iyi olduğunu iddia etmektedir. ınternet explorer mozilla firefox kıyaslandığında, aralarında hız farkı açık olarak ortaya çıkıyor. ınternet explorer, yıllardır aynı özelliklere sahip olduğundan dolayı yavaş yavaş kullanıcısı azalıyor. mozilla firefox ise, gün geçtikçe yeni sürümler çıkarıyor kendisini sürekli olarak geliştiriyor. pop-up pencerelerini engelleme sekmeli bir tarayıcı olması mozilla firefox'un ınternet explorer'dan büyük farkını ortaya koyuyor. mozilla firefox'un kullanışlı açık kaynak kodlu olması bir avantaj. ile mozilla firefox arasında gözle görülür farklar bulunmaktadır. mutlaka denemeli aradaki uçurumu görmelisiniz.

mozilla-firefox-ingilizce-programi_indir41382

Programını indir dosyalar41382
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi