Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


MozillaHistoryView

Boyutu:44 Kb

İşletim Sistemi:Windows(Tümü)

Dil:Türkçe

Açıklama:
faydalı sistem araçları benzeri birçok ücretsiz program yazan nir sofer arkadaşımızdan yine bir faydalı ücretsiz yazılımı daha sizlere tanıtmak üzereyiz.

mozillahistoryview; internet tarayıcıların (firefox/mozilla/netscape gibi) sistemimizde kaydettiği, gezdiğimiz internet sitelerin kaydını tutan, history.dat adlı dosyadan, son ziyaret ettiğimiz sitelerin adlarını siteler için tutulan istatistiki bilgileri okuyan küçük bir araçtır. küçük olduğu kadar marifetli faydalı bir programdır.

yukarıda bahsettiğimiz history.dat adlı dosyadan normalde biz işletim sistemi kullanıcıları herhangi bir okuma işlemi yapamayız, çünkü tür sistem dosyalarına normal kullanıcıların erişmesi, üzerinde işlem yapması sistem güvenliği, sağlamlığı gibi çeşitli sebeplerle işletim sistemi üreticileri tarafından engellenir yani dosyalar korunur.

mozillahistoryview programını yazan arkadaşımızın programcılık bilgileri sayesinde bizler tür istatistiki bilgileri alabilmekteyiz.

bu programla :
en son girilen web sitelerinin adresleri,
siteyi açma tarih saati,
siteden çıkış tarih saati,
sayfanın kaç kez açıldığı,
referrer bilgisi (sayfaya nereden geldiğimiz),
host name (sayfanın ana site adresi),
title (sayfanın üst başlığı),
record index (hangi sayfanın kaçıncı sırada açıldığı)
gibi bilgileri görebilir, gördüğünüz listenin içerisindeki herhangi bir alandan, herhangi bir kelime ile arama yapabilirsiniz. çok uzun sayfa geçmişi olan kişilerde faydalı bir özelliktir.

geçmiş ziyaret listesini aşağıdaki türlerde kayıt edebilirsiniz :
.txt (çeşitli özelliklerde metin belgesi)
.htm, .html (dikey ve/veya yatay tablolu)
.xml (kayıtlarınızı başka programlara aktarmak için ideal bir özellik)
liste bilgilerini ctrl+a ile tümünü veya fare ile istediğinizi seçerek kopyalayıp excel, openoffice spreadsheet gibi programlara yapıştırarak kayıt yapabilirsiniz.

mozillahistoryview kullanımı :

mozillahistoryview hiçbir kurulum veya ilave dosya (dll gibi) gerektirmez, sadece indirdiğiniz dosyanın içindeki mozillahistoryview.exe istediğiniz bir klasöre kopyalayıp, çift tıklayıp çalıştırabilirsiniz.
programı çalıştırdıktan sonra mozilla/firefox kullanıcı profilinizde bulunan history.dat adlı dosyadan son gezdiğiniz web siteleri hakkında tutulan bilgiler liste halinde saniye gibi kısa bir zamanda karşınıza gelecektir.
isterseniz program ana penceresinde ctrl+h tuş kombinasyonuyla görmek istediğiniz diğer history.dat dosyalarının içeriğini görebilirsiniz.
örneğin bazı tarayıcılar gezilen siteler ile sayfalardaki form verilerini ayrı ayrı kaydetmektedir. özellik ile hangi sitede, hangi başvuru formu ile bilgi yazıp gönderdiğinizi bile bulabilirsiniz.

sistem gereksinimi :

windows 98'den windows vista’ya kadar tüm windows işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.
sisteminizde firefox/mozilla programı kurulu olmasa kullanabilirsiniz. (history.dat'ı programa göstererek)

programın türkçe kullanımı :
buraya tıklayarak indireceğiniz dosyanın içindeki mozillahistoryview_lng.ini adlı dosyayı program ile aynı klasöre koymanız programı yeniden açmanız yeterli, gerisini program halledecektir.
türkçe dil ekini diğer dil eklerini programın üretici sitesindeki sayfasının alt kısmındaki dil ekleri kısmından indirebilirsiniz.

destek :
programla ilgili her türlü soru, öneri tavsiyelerinizi nirsofer@yahoo.com e-posta adresinden üretici nir sofer’e (ingilizce) veya acne@inndir.com e-posta adresinden bana sorabilirsiniz.

editörün yorumu :
uzun yıllardan beri mozilla/firefox kullanıcısı olarak tür bir eksiğin programcılarca görülüp böyle kolay kullanımlı bir araçla kapatılmasını memnuniyetle karşılıyorum.

programı kaspersky ınternet security kurulu bilgisayarda defalarca çalıştırıp denedim, hiçbir güvenlik ihlali uyarısı almadım, zaten program güvenlik uyarısı alınacak bir işlem yapmıyor.

mozillahistoryview-programi_indir40758

Programını indir dosyalar40758
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi