Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Müzik Dünyasının Ayrıksı TarzlarıMÜZİK DÜNYASININ AYRIKSI TARZLARI
“RIHANNA, LADY GAGA VE KATY PERRY”


Bir dönem önce Madonna vardı ayrıksı tarzıyla kendinden söz ettiren-aslında hala var, ama tarz konusunda ondan daha çekiciler mevcut- şimdi Rihanna, Lady Gaga, Katy Perry moda gündemini meşgul ediyor bolca.Lady Gaga pop yıldızı kategorosinde bir uç nokta. Rihanna ve Katy Perry daha light, ama etkili olanlarından. Şubat ayında 22’sine girecek olan Rihanna, hem saçlarıyla hem de giydikleriyle moda aleminin bir numaralı trendsetterlarından. Saçları bir zaman uzun, bir zaman kısa; bir zaman koyu siyah, bir zaman bakır tonlarında. Saçıyla oynamayı çok seviyor. 80’lerin aykırı saçlarından meç saçları tekrar gündeme o getirdi. Tarkan bile saç konusunda Rihanna’yı örnek alıyorsa, bu kızda bir hikmet var demektir. Tarzını tanımlayabilmek için “cüretkar” sözcüğünü de bir yerlere eklemek gerek. Abartı kıyafetleri seviyor, sahnede yenilikçi, çoğu zaman rüküş de olsa umrunda değil, gayet rahat.Peki son günlerin gözde ismi Lady Gaga ne ola ki? Daha 23 yaşında, ama 30’unun üzerindeymiş gibi gösteriyor. Bu görünüm onun kişisel tercihi. Tarzını birçok kişi için uzak bulsam da, o tapılası Alexander McQueen elbiselerini sahne şovlarında giymesi bile onu sevmem için yeterli bir sebep olur. Fütüristik kıyafetleriyle Cher’in yeni versiyonu. Maskeli balodan fırlamış görüntüsü veren kendine has “uçuk” tarzıyla moda öncüsü. Tam da Tim Burton’un filmlerine esin olabilecek şekilde.Ve son isim Katy Perry. Şeker kız kıvamında, ama oldukça seksi tavırları, Betty Boopvari imajı, bizim Göksel’in uluslararası ve fazla soslandırılmış hali şeklindeki renkli, fazlasıyla vintage görüntüsü ile pop dünyasının taze yüzü. Rihanna ve Lady Gaga’ya kıyasla daha terli toplu bir tarzı var; ama “cici kız” ve “yaramaz” imgelerini bir potada eritmeyi iyi beceriyor. Sahnede “kasaba kızı” tadında nostaljik bir görüntü verirken; eskiye modern bir ruh katıyor.

Pop dünyasında etkin bir yere sahip olan Rihanna, Lady Gaga ve Katy Perry moda dünyasına yeni bir soluk getirirken, dinleyenlerin hem gözüne hem de ruhuna hitap etmeyi biliyorlar ve sırf bu yüzden bile “yeni neslin yeni tarzları” olarak tanımlanmayı hak ediyorlar.

Simge Kurban
simgefashinn@gmail.com

Müzik Dünyasının Ayrıksı Tarzları cevir Kaydet kadin19361
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Müzik Dünyasının Ayrıksı Tarzları ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Müzik Dünyasının Ayrıksı Tarzları yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi