Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


New York’un çiçek Kızı Anna Sui

"400">NEW YORK’UN ÇIÇEK KIZI ANNA SUI

Bundan tam 1 yıl önce, bu köşeden size “merhaba” demiştim. Aradan geçen zaman içerisine dile kolay, 17 yazı sığrdırdım.

13 Şubat 2008’de Cosmotürk’te kaleme aldığım ilk yazımda Anna Sui ve Betsey Johnson’ın 2008 sonbahar-kış koleksiyonlarına New York Moda Haftası çerçevesinden bakmıştım. Kaderin cilvesine bakın ki, Cosmotürk’te 1.yılımı doldururken yine New York Moda Haftası’ndan, yine Anna Sui’den bahsedeceğim sizlere.


Hippilerin ana kraliçesi sevgili Anna Sui, çizgisinden ödün vermeyen bir tavırla yine Pocahontasları taşıdı podyumlara. Kıyafetlerin kumaşından desenine, renkli-desenli çoraplardan saç aksesuarlarına kadar 1 yıl içerisinde hemen hemen hiçbir şey değişmemiş gibi. 2009 sonbahar-kış koleksiyonunda da ikat kumaştan alacalı desenler, lacivert-mor-turuncu-bordo skalasında dolaşan renkler, parlak-brokar kumaşlar yine ön planda. Anna Sui, geçen yılın aksine bu koleksiyonunda, kuş tüyünden saç aksesuarları ve Erickson Beamon’un markaya özel hazırladığı 1890 esintili takıları ile farklılık katıyor moda haftasına.


Koleksiyonda benim ilgimi en çok kuş tüyü detaylı saç aksesuarları çekti. Siyahtan çivit mavisine, açık kahve tonlarından bordoya uzanan bir palet içerisinde bu aksesuarlar, şapkaların önüne ya da yan tarafına çeşitli süslü taşlarla iliştirilmiş. Mankenler bu şapkalar ve aksesuarlarıyla Pocahontas ve dişi Robin Hood’u andırıyorlar desem pek de yalan olmaz. Geçen yıl, iri çiçeklerle süslediği saç bantları oldukça sevilmişti. Şimdi, hazır da kuş tüyü çok modayken, Sui’nin buna koleksiyonunda bolca yer vermesini dikkate değer buluyorum. Sırf bu yüzden, Anna Sui’ye 10 üzerinden 10 veriyorum ve New York Moda Haftası’na kattığı eğlence ve renklilikten dolayı kendisini uzun yıllar moda arenasında görebilmeyi diliyorum.

Simge Kurban
fashinn@gmail.com


var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));


try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-2614683-1");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}New York’un çiçek Kızı Anna Sui cevir Kaydet kadin16522
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi New York’un çiçek Kızı Anna Sui ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. New York’un çiçek Kızı Anna Sui yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi