Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Nurcan Taylan

HAKKINDA YAZILANLAR

10 yılda zirveye

ATİNADA olimpiyat şampiyonluğunu kazanarak, bu onura ulaşan tarihteki ilk bayan sporcumuz olan Nurcan Taylan, Mamaktaki tek odalı gecekonduda başlayan kariyerinde 10 yılda zirveye çıktı. 11 yaşında gönül verdiği halterde art arda gelen başarılarla adını duyuran Taylan, önceleri halter yaptığını gizledi ve ailesini de aldığı dubleks evle rahata kavuşturdu. Taylan, zor dönemlerden geçerek buraya geldiğini vurgulayarak, "Dile kolay 10 yıldır bugün için çalışıyordum. Sonunda en büyük hayalim gerçek oldu" dedi.

Nurcanın gözü karardı

TAYLAN şimdiden bayan halterinin Naimi olmaya niyetli: "Amacım 2008 ve 2012 olimpiyatında da altın madalyaya ulaşıp, üst üste olimpiyat şampiyonu olan ilk bayan halterci olmak" diyen Taylana, Atinada kırdığı beş rekor da yetmemiş. Taylan, "Silkmede 112.5 kiloyu çok kolay omuzladığım için ilk denememde kaldıramadım. Yoksa Çinlinin yapamadığı 120 kiloya kadar çıkıp bir rekor daha kırabilirdim. Kısmet Dünya Şampiyonasına. 2005teki Dünya ve Avrupa şampiyonalarında da zirveyi kimseye kaptırmam" diyor.

Sıkıntı bitti

Nurcan Taylanın ailesi, olimpiyat şampiyonluğu sonrası, gecekondudan refaha ulaşmanın keyfini yaşıyor. Baba Süleyman Taylan, "Gözyaşlarımız sevince döndü" derken, anne Lütfiye Taylan "Birbirimize sarılarak ağladık" diye konuştu. Kardeşi Nuran Taylan da, "Benim için sürpriz olmadı" yorumunu yaptı.

Sevgi seli

Nurcan Taylan, halterin çok sevildiği Yunanistanda büyük ilgiyle karşılanıyor. Atinada şampiyonluk sonrası ziyaret ettiği restoranda Yunanlılar ve diğer ülkelerden gelenlerin çevresini sardığı Taylan, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Mamaka dikkat

Olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylanın yetiştiği Ankaranın Mamak ilçesindeki mahalle aslında tam bir halterci yatağı. Atina Olimpiyatında yarışan dört bayan haltercimizden üçü aynı yerden, yani Mamaktan çıktı. Olimpiyatta madalya beklediğimiz Aylin Daşdelen ve Sibel Şimşek de Taylan ile aynı yerde yetişti. Nurcan Taylan cevir Kaydet biyografi4817
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Nurcan Taylan ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Nurcan Taylan yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi