Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Orhan Kavuncu

Orhan Kavuncu, aslen Özbekistan Türklerinden olup 1949da Adanada (Türkiye) doğdu, ilk, orta ve lise tahsilini Kahraman Maraşta, üniversite tahsilini Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesinde tamamlayan Orhan Kavuncu, ilmî hayata aynı üniversitede devam ederek, 1977de "Zirai Genetik ve istatistik" teziyle doktorasını tamamlayıp, 1984te doçent, 1991de profesör olmuştur.

Cemiyet ve fikir adamı olarak, memleket ve milletin istikbaline dair yurdun çeşitli yerlerinde konferanslar veren Prof. Dr. Orhan Kavuncu bu yoldan olmak üzere 1985-1993 seneleri arasında Türk Ocaklarında, 1993-1995 senelerinde Kazakistan, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde Rektör Vekilliği, 1995-1999da TBMMde BBPden Adana milletvekilliği yapan Orhan Kavuncu, bilhassa Afganistanın işgaliyle, işgali taki-beden yıllarda Afganistandaki Türk varlığının tanınması için yaptığı çalışmalarla tanınmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Prof. Dr. Orhan Kavuncu bir ara Almanyada yaşamış ve Avrupa Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanlığım yapmıştır. Orhan Kavuncu cevir Kaydet biyografi7616
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Orhan Kavuncu ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Orhan Kavuncu yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi