Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Pencere önü Bostanları…

"400">LİMON SİZDEN, NANE PENCERE ÖNÜ BOSTANLARI’NDAN

Bitkiseverlere evde sebze yetiştirmenin doyumsuz keyfini yaşatan Botanika, Pencere Önü Bostanları ailesini sürekli genişletiyor. 12 farklı sebzeden oluşan Pencere Önü Bostanları’nın son üyesi bol şifalı, güzellik iksiri nane.

Bahçe ve bitki ürünleri sektörüne yön veren Botanika, 25 yıllık köklü bir geçmişi olan Çiçek Coşturan ailesine Pencere Önü Bostanları’nı ekleyeli sadece 6 ay oldu. Bu süre zarfında kendini sürekli geliştiren Pencere Önü Bostanları’nda bitkiseverler, her biri farklı aromaya sahip 12 çeşit sebze tohumunu keyifle yetiştirdi. Kış mevsimine girdiğimiz ve soğuklara teslim olduğumuz bugünlerde, Pencere Önü Bostanları’na yeni katılan naneden bir tutam alıp, limon kabuğuyla kaynatarak bol şifayı evinize taşıyabilirsiniz.


Taze ya da kurutulmuş haliyle yemek ve salatalara katılarak keskin ve hoş kokusunu veren koyu yeşil nane yaprakları, kaynatıldığında gizlerini açığa çıkarıyor. Nane yaprakları ve limonun eşsiz uyumuyla vücuda ferahlık, rahatlık ve sakinlik veren nane çayı, soğuk algınlığına iyi gelerek, yüksek ateşin düşürülmesine yardımcı oluyor. Kaynatılan nane yaprakları yüz ve boyun bölgesine sürülerek cildin yenilenmesini, güzelleşmesini, canlanmasını sağladığı gibi, buharı solunum yollarını açıyor.

Pencere Önü Bostanları ile organik olarak evde sebze yetiştirmenin keyfini yaşatan Botanika tere, roka, taze soğan, dereotu, turp, maydanoz, semizotu, hindiba, buğday çimi, kedi çimi, sarımsak ve fesleğen’den sonra nane ile de doğayı evlere taşıyor. Artık daha derin ve geniş hacimli saksılara ekilen bostan tohumları toprağa sabitlenerek, sulamanın çok daha sağlıklı bir sonuç yaratması sağlanıyor. Saksının kapağını tabak olarak kullanıp alttan su vermek kaydıyla ilk on gün bol su verilen ve normal sıcaklık ortamında tutulan Pencere Önü Bostanları’nı evin güneş gören bir pencere önüne yerleştirerek zahmetsizce yetiştirebilirsiniz.

Nisan ayından bu yana altı ay gibi kısa bir sürede 60 bin adedin üstünde satılarak rekora koşan Botanika’nın Pencere Önü Bostanları tüm Bauhaus, Koçtaş, Praktiker ve Metro mağazalarında 10 ile 14 YTL arasında temin edilebiliyor.

Pencere önü Bostanları… cevir Kaydet kadin15911
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Pencere önü Bostanları… ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Pencere önü Bostanları… yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi