Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Pet Sahiplenme önemli Bi Konu…

"400">PET SAHİPLENME ÖNEMLİ Bİ KONU…

Çocuğunuzun isteği üzerine bir Petshop’a girdiniz. Kafeste duran minik kediyi görünce size almak için ısrar etti ve ağlamaya başladı. Kıramadınız ve kediyi sahiplendiniz. Fakat aradan birkaç gün sonra baktığınız minik kedi evdeki bütün koltukları tırmalıyor, koltuk takımlarınız delik deşik. Bundan rahatsız oluyorsunuz ama çocuğunuz için katlandınız. Bir süre sonra kediniz hastalandı ve veterinere götürdünüz. Size çıkartılan fatura miktarı fazla geldi. Almanız gereken de bir sürü de ilaç yazdı veteriner hekiminiz. Minik bir kedinin maliyeti ve sıkıntıları nedeni ile sokak kedisi yapmaya karar verdiniz. Çocuğunuzun da zaten hevesi kaçmış, Salıverdiniz sokağa…Tabi ki bu bir örnek ama benzeri bir sürü olay, gün içerisinde gönüllülere haber ediliyor. Ev ortamına alışmış kedi veya köpek; sokaklarda ya da ıssız bir ormanda yaşam mücadelesi veriyor. Kalbinin kırılmasını söylememe gerek yok herhalde. Onlarda aynı bizim gibi her türlü ortamdan ve davranıştan etkilenebiliyor.

Bir hevesle aldığınız minik bir canın hayatını ellerinizde tutuyorsunuz. Bu nedenle çocuğunuz ısrar bile etse önce bir düşünün; “Biz bu cana bakabilecek miyiz?”Eğer bir hayvan sahibi olmaya ya da bakabileceğinize inanıyorsanız, hastalıkta ve sağlıkta yanından ayrılmayacaksanız; Petshoplardan değil de sevgiye aç hayvan bakımevlerinden can dostunuzu seçebilirsiniz. Böylece petshoplardan pet alımı azalır yani talep az olur ve o küçük kafeslere hapsolmuş, kötü ve özensiz şartlarda bakılan hayvanların yasal olmayan yollarla satılmasını da önlemiş oluruz.

Lütfen onlarında bir canı olduğunu unutmayın…

Dünya yalnızca bizim değil.

DİLERSENİZ İNTERNETTEN BARINMAEVLERİNİN İLETİŞİM BİLGİLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ;

www.bgd.org.tr

www.evimdekidost.com


ya da bizlere;

ilknursak@hotmail.com
cerensungu@hotmail.com

Teşekkürler,

Ceren Sungu

Pet Sahiplenme önemli Bi Konu… cevir Kaydet kadin15852
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Pet Sahiplenme önemli Bi Konu… ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Pet Sahiplenme önemli Bi Konu… yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi