Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Peter Kohl

Peter Kohl
Almanya Eski Başbakanı Helmut Kohl’un oğlu Peter Kohl 1965 yılında doğdu.Borsa uzmanı olan Peter Kohl, 1991 yılında İtalya’da geçirdiği bir trafik kazasından sonra uzun süre yoğun bakımda kaldı.Türkçe ile birlikte 7 dil bilen Peter, ABD’de Massachusetts İnstitute of Technology’de master yaparken Elif Sözen’le tanıştı.

Elif Sözen

1967 yılında doğan Elif Sözen, Kale Kalıp Makine ve Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Kemal Sözen’in kızı.Robert Kolej mezunu olan Elif Sözen uluslar arası ilişkiler dalında yüksek öğrenem gördü.Peter Kohl ile
ABD’de Massachusetts İnstitute of Technology’de master yaparken tanıştı.Uzun süre söz ve nişanlılık dönemi geçiren çift Mayıs ayının son haftasında evlenecek.

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM

Yılın düğünü!
Sabah 6 Mayıs 2001

Helmut Kohlun oğlu Peter ile nişanlısı Elif Sözen bu ay sonunda İstanbulda dünyaevine girecek
Almanya eski Başbakanı Helmut Kohlun oğlu Peter ile Elif Sözen, Mayıs ayının son haftasında İstanbulda düzenlenecek bir dizi muhteşem törenle dünyaevine girecekler.
Kohl, küçük oğluna krallara layık bir düğün töreni hazırladı. Müslüman ve Hıristiyan geleneklerine uygun olarak üç ayrı aşamada gerçekleştirilecek düğün için İstanbul seçildi.

İKİ DİNİ NİKAH
İlk önce Sözen ailesinin Ataköydeki evinde imam nikahı kıyılacak. Daha sonra genç çift ve aileleri Beyoğlundaki St. Antuan Kilisesindeki Hıristiyan geleneklerine göre yapılacak özel nikah törenine katılacaklar. Son olarak aynı gece Çırağan Sarayında 500 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katılacağı düğün gerçekleşecek.
Almanyada da merakla beklenen düğünün kesin tarihi güvenlik nedeniyle bir hafta önce açıklanacak.
Bostondaki Massatchusets Instute of Techonologyde eğitim görürken tanışan Peter ve Elif, İngiliz finans kuruluşu JP Morganda broker olarak çalışıyorlar. Peter şirket evlilikleri konusunda uzman ve müstakbel eşi gibi 6 dil biliyor.
Çiftin evleneceği haberi dünyada büyük yankı uyandırmış "Türkiyeyi Hıristiyan diye ABye istemeyen Kohlün Türk torunu olacak!" şeklinde yorumlar yapılmıştı. Peter Kohl cevir Kaydet biyografi7322
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Peter Kohl ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Peter Kohl yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi