Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Pıc Mikrokontrolörle Meteoroloji Projeleri

Tipik bir mikrokontrolör entegresi içerisinde: CPU RAM ve ROM bellek giriş-çıkış devresi saat devresi zamanlama devresi ve kesme devresi gibi devreleri bulmak mümkündür. Endüstride kullanılan en popüler mikrokontrolörlerden biri de Arizona Microchip 'in PIC serisi 'dir.
Kitapta örnek olarak PIC16F628 ve PIC16F877 mikroları kullanılmış fakat verilen projeler hiçbir değişiklik yapılmadan aynı özelliklere sahip diğer PIC mikrokontrolörlerde de çalışmaktadırlar.
Kitapta PIC mikrokontrolörü kullanarak hava sıcaklığı rüzgar yönü ve rüzgar şiddeti hava nemi güneş enerjisi ve hava basıncı vb gibi meteoroloji üzerine çeşitli projelerden bahsedilmektedir. Kitaptaki projelerde PIC BASIC derleyicisi kullanılmaktadır. Projelerin hepsi denenmiş ve çalışır durumdadır. Kitap, meteoroloji ve çevresel sensörlerle ilgilenen elektronik mühendisleri mühendis öğrenciler teknik kolej öğrencileri ve elektroniği hobi olarak benimsemiş olan herkese yararlı olacaktır.
Kitapta verilmiş olan bütün projeler 1-tel protokolu ve 1-tel cihazları kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Kitapta ilk bölümde bilgisayar ve bilhassa mikroişlemci uygulamalarında önemli olan ve bilinmesi gereken sayı sistemlerinden bahsedilmektedir.. 2. Bölüm PIC mikrokontrolörlerin mimarisine ayrılmıştır. Bölüm 3 de PROTON+ derleyicisi ve bu derleyicinin komutları detaylı olarak örneklerle açıklanmıştır. 5. Bölümde 1-tel cihazların ağ özellikleri ve bağlanış şekilleri detaylı bir şekilde açıklanmıştır.
Bölüm 6-7 değişik projeler yer almaktadır; hava sıcaklığını ölçmek için tek veya birden çok sıcaklık sensörü kullanan sistem tasarımı vb gibi uygulamalardan bahsedilmektedir. Bölüm 8 de hava nemini ölçen ve LCD de gösteren projelere yer verilmiştir. Pıc Mikrokontrolörle Meteoroloji Projeleri cevir Kaydet kitap68385
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Pıc Mikrokontrolörle Meteoroloji Projeleri ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Pıc Mikrokontrolörle Meteoroloji Projeleri yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi