Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Polemik Değil, Diyalog

Diyalog tartışmaları diyaloğun mümkün ve gerekli olduğunu hatta bunun dinlerin yapısı gereği zorunluluk olduğunu düşünenlerden; diyalog girişimini misyoner emellerinin aracı olarak görüp ihanet olarak niteleyenlere ve son olarak da bu faaliyetlere çeşitli kayıtlarla fakat olumlu yaklaşanlara kadar geniş bir yelpazede taraflara sahip. Bu konuda bir ortak nokta bulmak amacıyla yapılan tartışmalar zaman zaman bir hayli yoğun ve hararetli oluyor. Kimi bir ayetten yola çıkıyor; kimi bir örnekten kimi de bir cümleden hatta bir kelimeden hareketle konu hakkında hüküm verip yargıda bulunuyor. Ancak belki de konuşması gerekenlerin ilahiyatçı bilim adamlarının sesleri pek duyulmuyordu. Bu yüzden henüz kamunun nezdinde diyaloğun ne olduğuna dair netleşmiş bir kanaat oluşabilmiş değil. Toplum günün gereklerine karşı yeni uyum ve çözüm yolları geliştirme sorumluluğuyla; tarihsel korkular ve yargıların oluşturduğu belirsizlik arasında kararsız bir durumda.
İşte bu kitap, diyaloğu tarihsel süreçten bugüne kadar hem teori hem pratik üzerinden araştıran yazıları içeriyor. Diyaloğu kutsal metinler metinler arası farklılıklar ve benzeşmeler ortaklıklar tarihî vesikalar ve bütün bunların yanında günümüzün çeşitli handikapları üzerinden okuyan bu çalışma tartışmaların "Polemik Değil Diyalog" olarak gerçekleşmesi yolunda önemli bir katkı sağlayacaktır. Polemik Değil, Diyalog cevir Kaydet kitap68109
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Polemik Değil, Diyalog ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Polemik Değil, Diyalog yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi