Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Randomize Slider

Boyutu:44 Kb

İşletim Sistemi:WindowsXP/Vista

Dil:Ingilizce

Açıklama:
randomize slider (karışık görüntüleyici) bir çok bilgisayar kullanıcısının düşünüp ama dile getiremediği, getirse bile "hadi canım!" tepkilerine maruz kalacağını düşündüğü için hayaller ülkesinden çıkagelmiş bir program.

araç aslında slide/slider ile ilgisi olmayan bir yapıda.

düşünün "belgelerim" klasöründe "resimlerim" diye bir klasöre sahipsiniz klasör altında, onlarca hatta yüzlerce alt klasörler var. içinde bir sürü grafik dosyası..

teker teker tüm klasörleri dolaşmak sıkıcı neşe kaçırıcı bir eylem olduğu için, randomize silder burada yardımınıza koşuyor.

programa gösterdiğiniz yol (path) sayesinde, verilen yolu tarar bulduğu yoldaki tüm resim dosyalarınızı belleğine alır. daha sonra resimleri görüntüleyebilmek için windows xp'de ekran koruyucular altında yer alan resimlerim ekran koruyucusundan aşina olduğumuz bir dolaşım penceresi açar.

dolaşım penceresinde kullanabileceğiniz klavye yön tuşları ile, resimleri karışık olarak dolaşırsınız. dolaşım sırasında arşivinizde olmamasına kanaat getirdiğiniz beğenmediğiniz bir grafik dosyası gördüğünüzde klavyenizden "delete" tuşuna basarsınız. program, "delete" tuşuna basıldığı anda, silinecek resmi belleğine alır dolaşımı devam ettirir... yani olarak algılayıp sonraki grafiği görüntüler.

örneğin diyelim kadar dolaşım yaptınız kere "delete" tuşuna bastınız.. canınız sıkıldı...

artık programdan çıkmak için [esc]ape(kaçış) tuşuna bastınız çıkmak üzere hazırlanıyorsunuz.

program çıkış sonrasında, sizin delete tuş yardımı ile sildiğiniz grafik dosyalarını ayrı bir form penceresinde size gösterir onayladığınız taktirde dosyaları siler...

eğer esc tuşuna basıldığında, hiç silinecek resim yok ise, program otomatik olarak kapatılır..

"...bu program işime yarar?" diyenlerdenseniz... öyleyse şunu okuyun:

1.'si: resimleriniz var
2.'si: hepsini tek tek silmek için hangilerini beğenmediğinizi bilmeniz gerek
3.'sü: işle resmi olarak, tek tek uğraşmak yerine boş vakitlerinizde hem galerinizi baştan sonra dolaşmak hem gözünüze çirkin gelen grafik dosyalarını görmek istiyorsunuz
4.'sü:ama işlerin belli bir klasörü hedef almayıp, aksine tüm klasörleri hedef alarak, böylelikle tüm klasörlerin grafik dosyaların işleme dâhil edilmesini istiyorsunuz
ve...

o hâlde sadece programı deneyin, demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız.

notlar: programın kodlanmasında tucoders.com ekibinden sevgili dostum ertan(ertan@xxxx.com)'un büyük çaba emekleri vardır; kendisine buradan tekrar teşekkür etmek isterim.

program yardımı ile silinen resimler geri dönüşüm kutusu'na taşınmaz, direkt olarak imha edilir.

program bulunan bazı buton'ların işlevleri silinmiştir etkisiz hâle getirilmiştir.

örneğin; "set..." "bye!" buton'ları...

programda "start" buton'una basılmadan önce dizinin seçilip "searching..." buton'una basılmalı, yoksa error(hata) verecektir.

programda registry'e müdahâle edilmeyip .ini dosyasının gereksizliğine kanaat getirildiği için programı kapatıp açtığınız taktirde, dizin belirleme işlemlerini yeniden yapmalısınız.

program çok büyük grafik dosyalarını tam gösterememekte bazı .ico dosyalarını bozuk olarak göstermektedir.

programda searching için seçmeye hazırladığınız klasör dizinleri seçmek için dizinlerin üstüne çift tıklamalısınız. aksi hâlde program standart olarak bilgisayarınızdaki tüm resimleri tarayacaktır.

program son windows ultimate sp1 bıt sürümünde test edilmiştir.

bilgilendirme: program rapidshare upload sistemi yardımı ile rapidshare sunucularına yüklenmiştir. direct link(direkt link) özelliği ile, bağıntıya tıkladığınız anda program inmeye(download) başlayacaktır.

resimler:


randomize-slider-programi_indir42560

Programını indir dosyalar42560
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi