Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


RapidSVN

Boyutu:3.95 Mb

İşletim Sistemi:Windows(Tümü)

Dil:Ingilizce

Açıklama:
subversion düzenlemeleri için kullanılan bir yazılımdır. yazılım aracılığı ile subversionlar kontrol edilebilir gerekli görülen belgelerde güncelleme, düzenleme yapılabilir.

özellikler
kullanıcı dostu arayüzü kolayca anlaşılabilir düzenlenebilir şekilde tasarlanmıştır.
hem subversion konusuna acemi olanlar hem alanda uzmanlaşmış kimselerce rahatlıkla kullanılabilir.
c++ programlama dili ile yazılmıştır.
unicode desteği bulunmaktadır.
mac, linux windows gibi çoklu işletim sistemi ortamlarında çalışabilmekte böylelikle kullanıcıların işletim sistemi değiştirmesi gibi bir durumda onlara kolaylık sağlamaktadır.
subversion içindeki dosyaları düzenlemek, karşılaştırmak birleştirmek için kullanacağınız yazılımları seçmenize olanak sağlayan ayarı bulunmaktadır.
subversion adreslerini yer imi olarak kaydetmenizi sağlar.
usb depolama aygıtlarında çalışabilmektedir. bunun için yükleme yaparken, yükleme dizinini usb aygıt olacak şekilde düzenlemeniz gerekir.

subversion nedir?

web sayfası, program kaynak kodu gibi belgelerin bir depoda (klasör, web servisi, web sunucusu) toplu olarak tutulduğu böylece belgelerin sürüm takibinin yapıldığı bir sistemdir.

kısaca böyle özetlesek bir örnekle konuyu netleştireceğimizi düşünüyoruz.

diyelim açık kaynak kodlu bir yazılım geliştiriyorsunuz yazılımı sadece kişi ile ortak yönetiyorsunuz, kişi kendi bilgisayarlarında yazılımın kaynak dosyaları üzerinde düzenlemeler yapıyor kimsenin birbirinden düzenlemelerinden haberi olmuyor, böyle bir durumda dosyaların yapılan farklı değişikliklere göre tekrar derlenip, toparlanması sonucu ortaya bir yazılım çıkarılması kadar zor olur uzun zaman alırdı?

onun yerine subversion kullanılırsa, herkes kendi şifresi ile girdiği sistemde dosyaları düzenleyip, düzenlemeyi neden yaptığını diğerlerinin görebileceği biçimde belirtebilir, not alabilir hatta eğer değişiklik onaylanmazsa dosyanın yedeği subversionda tutulduğu için eskisi ile değiştirilebilir.

subversion dosya deposunu yukarıda anlatılan şekilde derleyen bir yazılımken rapidsvn böyle bir sistemde düzenlemeleri yapan kullanıcılar için kolaylık sağlayan aracı bir yazılım olarak değerlendirilebilir.

rapidsvn-programi_indir41991

Programını indir dosyalar41991
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:

Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi