Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Sadettin Ergeç

ITC NİN YENİ BAŞKANI Dr. SAADETTİN ERGEÇ
www.kerkuk.net
ITC Basın Bürosu 17.06.2005

4.Türkmen Kurultayı sona erdi. Irak Türkmen Cephesi Başkanlığına, daha önce Türkmen Meclisi Başkanlığı’ nı yürüten Dr. Saadettin Ergeç seçildi.

8 Haziranda 71 kişilik Türkmen Meclisi tarafından belirlenen 9 kişilik Yürütme Kurulu çalışmalarını (17 Haziran) tamamladı. 20 Maddelik Kurultay Sonuç Bildirisinin okunmasının ardından, Yürütme Kurulunca, Cephe Başkanlığı için varılan mutabakat, Milletvekili Dr. Faruk Abdullah tarafından açıklandı.

Faruk Abdullah, bundan böyle kendisinin siyasi saha olan Bağdatta ve Irak Meclisinde faaliyetlerini sürdüreceğini, mücadele sahası Kerkükte ise Türkmen Cephesi Başkanlığını Dr. Saadettin Ergeç in üstleneceğini söyledi. Türkmeneli Televizyonundan da naklen yayınlanan kurultayda; Dr. Faruk Abdullah, ITC Başkanlığı’nı törenle Dr. Saadettin Ergeçe devretti. Eski ve yeni başkanların kol kola girerek Türkmen Milli Marşı’nı okuması takdirle karşılandı.

Kurultay, Dr. Faruk Abdullahın veda, Dr. Saadettin Ergeçin teşekkür konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları vermesiyle son buldu.

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği olarak, hizmetlerinden dolayı Dr. Faruk Abdullaha takdir ederken, yeni Cephe Başkanı Dr. Saadettin Ergeçi de kutluyor, bu sonucun Türkmen camiasına hayırlara vesile olmasını diliyoruz..

X
Sadettin Ergeç, bir önceki kurultayda da Türkmen Meclisi Başkanı seçilmişti. Sadettin Ergeç cevir Kaydet biyografi7654
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Sadettin Ergeç ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Sadettin Ergeç yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi